سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » “دادگاه رضا خاتمی چه سودی داشت؟”...

“دادگاه رضا خاتمی چه سودی داشت؟”

چکیده :اگر منظور متقاعدکردن افکار عمومی در مورد سلامت انتخابات سال۸۸ بود که این مقصود به دلیل بی‌اطلاعی جامعه از نوع دفاعیات خاتمی و قوت و ضعف اسناد و مدارک مورد نظرش به دست...


احمد زیدآبادی

طبق گزارش رسانه‌ها، دادگاه، ادعای دکتر محمدرضا خاتمی در مورد تقلب گسترده در انتخابات سال۸۸ را مصداق “نشر اکاذیب” دانست و او را به دو سال حبس محکوم کرد.

انتظار افکار از برگزاری دادگاه خاتمی این بود که موضوع “تقلب” در انتخابات سال۸۸ روشن و پرونده این ماجرا یک‌بار و برای همیشه بسته شود؛ اما ظاهرا نه فقط این مقصود محقق نشد، بلکه نوع اطلاع‌رسانی از دفاعیات آقای خاتمی به دامنه ابهامات آن داستان افزود.

بنابراین، می‌توان این پرسش را مطرح کرد که اصولا چرا این دادگاه به نسبت پرسروصدا در این شرایط پرمساله برگزار شد؟

اگر منظور متقاعدکردن افکار عمومی در مورد سلامت انتخابات سال۸۸ بود که این مقصود به دلیل بی‌اطلاعی جامعه از نوع دفاعیات خاتمی و قوت و ضعف اسناد و مدارک مورد نظرش به دست نیامد.

اگر منظور، برخورد قضایی با این گونه ادعاها و پیشگیری از تکرار آن بود که این هم محقق نشد؛ چراکه این ادعا نه تنها از طرف محمدرضا خاتمی که از سوی صدها چهره سیاسی و غیرسیاسی دیگر نیز مطرح شده و در مناسبت‌های مختلف تکرار می‌شود.

از‌این‌رو، به منظور تنویر افکار عمومی بهتر است که مجموعه جریان دادگاه از طریق تریبونی قابل اعتماد به اطلاع عموم مردم برسد تا مردم نیز در کنار داوری قاضی دادگاه، قادر به داوری خود در این مورد شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.