سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » توضیحات محمدجواد حق شناس در خصوص بازداشت چند ساعته‌اش...

توضیحات محمدجواد حق شناس در خصوص بازداشت چند ساعته‌اش

چکیده :موضوع را طی گزارشی به رئیس شورای شهر منتقل کردم که ایشان در تماسی که با مجموعه داشتند اعلام کردند این مسئله به خاطر پست اینستاگرامی من است که خانم لیلا تهرانچیان هنرمند باسابقه حوزه موسیقی سنتی آیات ۷ و ۸ سوره آل عمران که همان دعای ربنا است گذاشته...


محمدجواد حق شناس پیش از آغاز جلسه علنی روز یکشنبه شورا با اشاره به جزئیات دادگاه دیروزش گفت:

حدود سه یا چهار هفته پیش بود که تماس تلفنی که خودشان را پلیس اخلاقی معرفی کردند با من گرفته شد که من پاسخ دادم انتظار ندارید که با تماس تلفنی به آنجا مراجعه کنم و اگر احضارنامه یا دعوت کتبی انجام شود، امکان حضور خواهم داشت که تلفن قطع شد و منجر شد به اینکه ۲۶ خردادماه احضاریه ای به من واصل شد که در آن احضاریه اعلام شده بود اگر طی ۵ روز به دادسرا مراجعه نکنم، حکم جلب من صادر خواهد شد.

موضوع را طی گزارشی به رئیس شورای شهر منتقل کردم که ایشان در تماسی که با مجموعه داشتند اعلام کردند این مسئله به خاطر پست اینستاگرامی من است که خانم لیلا تهرانچیان هنرمند باسابقه حوزه موسیقی سنتی آیات ۷ و ۸ سوره آل عمران که همان دعای ربنا است گذاشته بودند.

در مهلت مقرر مراجعه کردم و اعلام شد چون در آستانه سفر هستم، زمان دیگری را مشخص کردند که نهایتا دیروز به همراه وکیلم به دادسرای ارشاد، شعبه دوم بازرسی در خیابان بخارست مراجعه کرده و تفهیم اتهام شدم. اتهام وارد شده به من، تشویق مردم به فساد بود که با اعتراض من همراه شد.

٢٠٠ میلیون تومان وثیقه برای من گذاشتند که توان پرداخت آن را نداشتم و حکم بازداشت من صادر شد و تا ۵ بعدازظهر دیروز در بازداشتگاه در کنار سایر زندانیان با اتهامات مختلف بودم.

تلاش شد از من یادداشتی گرفته شود که این پست اشتباه است.

اعضای شورا اعلام کردند باید به طور جمعی در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد، در غیر این صورت آمادگی داشتم تا تعیین تکلیف برای این پست، در بازداشتگاه بمانم اما در نهایت متن موردنظر و توافق دوستان و بازپرس در اینستاگرام گذاشته و قرار شد تا سرانجام بازپرسی، پست اینستاگرام بماند./ ایرنا


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.