سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سردار غیب‌پرور عزل شد!/ آمر اصلی حمله به مطهری در شیراز چه‌کسی بود!؟...

سردار غیب‌پرور عزل شد!/ آمر اصلی حمله به مطهری در شیراز چه‌کسی بود!؟

چکیده :در یکی از پرونده‌هایی که اطلاعات سپاه هم شاکی و هم به‌عنوان ضابط، جمع‌آوری پرونده را برعهده داشت در مدت زمان یکسال ریاست سردار غیب پرور کوچکترین نکته در مورد سازمان بسیج، سپاه و یا شخص ایشان نوشته و یا گفته بودم را بدون در نظر داشتن خیر و شر و یا خوب و بدِ نکات و حتی مطالبی که در رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی و روزنامه‌های کثیر الانتشار نشر یافته بود به عنوان اتهام در پرونده‌ای با حجمی به بزرگی ۳۰۰ صفحه، لجاجت و اوج کینه را به نمایش...


یوسف حسنی‌تبار:

مقام رهبری طی حکمی سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی را به سمت رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کرد.

سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی پیشتر فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان بود و سردار غیب‌پرور پس از ۲سال و هفت ماه از این سمت کنار گذاشته شد که وی نیز پیشتر حدود ۳ سال فرماندهی لشکر ۱۹ فجر و ۸ سال فرماندهی سپاه فجر استان فارس و قبل از آن معاونت آموزش نیروی زمینی سپاه را به عهده داشته‌است.

غیب‌پرور در مسائل سیاسی دارای دیدگاهی تند بود؛

وی سال ۹۳ که در آن زمان فرماندهی سپاه فجر در استان فارس را عهده دار بود در انتقاد از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و برگزاری کنسرت‌ها گفته بود: “تاکنون یک نفر از علما رفتار وزارت ارشاد را تأیید نکرده‌اند، حالا با کدام حجت شرعی، آقایان سر مردم را با برگزاری کنسرت گرم می‌کنند.”

سردار!؛ مردم زمانی سرگرم شدند که ۳۰ سال پیش از این، علمای وقت با یک حجت شرعی موقت، نتیجتاً اهل فرهنگ را اطمینان دادند که نظامیان دیگر به پادگان‌ها باز نمی‌گردند. اینگونه شد که از کنسرت گرفته تا تئاتر، رسانه، سینما، سیمای میلی و ربنای شجریان همگی به محاق رفتند…

غیب‌پرور پس از سخنان علی مطهری در دانشگاه شیراز در دی ماه ۹۲ مبنی بر دخالت سپاه در انتخابات سال ۸۸ واکنش نشان داد و گفت: “آقای مطهری اساساً تعادل روحی و روانی ندارد. ما با اینگونه برخوردهای سخیف مثل سنگ پراکنی مخالفیم و شدیداً محکوم می‌کنیم و مردم بصیر و ولایت مدار سناریوی پشت پرده اینگونه اتفاقات را به خوبی می‌دانند.”

سردار! امروز اما روزیست که سنگ‌پران مشخص شد!
علی مطهری که بعدازظهر دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳ برای انجام یک سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود، در فرودگاه شیراز با حمله حدود ۵۰ نفر افراد ناشناس مواجه شد. این افراد با چوب و سنگ به خودروی وی حمله کردند و اجازه عبور به خودرو را نمی‌دادند. مهاجمان همچنین شیشه‌های خودروی این نماینده مجلس را شکستند.

مطهری طی نامه‌ای در شهریور ماه۹۶ اعلام کرده بود که در صورت معرفی «آمر اصلی» موضوع اعلام رضایت از «حمله‌کنندگان» این حادثه را بررسی خواهد کرد.

مصلحت نیست که از پرده برون افتد راز

بالاخره در ۱۱شهریورماه ۹۶ وکیل علی مطهری، خبر داد که «حمله‌کنندگان» به موکلش در شیراز، «آمراصلی» را معرفی کرده اند و آقای مطهری نیز بدون اشاره به ذکر نام این شخص اعلام کرد که سمت او پس از این حمله «ارتقاء» پیدا کرده است.

اسفند ۹۳ در زمان حمله به مطهری در شیراز، سردار غیب‌پرور فرمانده سپاه استان فارس بود. پس از حمله؛

غلامحسین غیب‌پرور در آذرماه ۱۳۹۵ با حکم مقام رهبری به ریاست سازمان بسیج مستضعفین «ارتقاء» یافت.

در یکی از پرونده‌هایی که اطلاعات سپاه هم شاکی و هم به‌عنوان ضابط، جمع‌آوری پرونده را برعهده داشت در مدت زمان یکسال ریاست سردار غیب پرور کوچکترین نکته در مورد سازمان بسیج، سپاه و یا شخص ایشان نوشته و یا گفته بودم را بدون در نظر داشتن خیر و شر و یا خوب و بدِ نکات و حتی مطالبی که در رسانه‌های رسمی جمهوری اسلامی و روزنامه‌های کثیر الانتشار نشر یافته بود به عنوان اتهام در پرونده‌ای با حجمی به بزرگی ۳۰۰ صفحه، لجاجت و اوج کینه را به نمایش گذاشتند.

و حال، پاسداران قدیمی و پیشکسوت را می‌فهمم که چرا امثال او را سرداران پس از جنگ می‌خوانند…/سه نقطه


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.