سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مطهری: در ایران، هم مخالفان سیاسی داریم و هم زندانیان سیاسی...

مطهری: در ایران، هم مخالفان سیاسی داریم و هم زندانیان سیاسی

چکیده :این اظهارات ترفندی است که تاکنون نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و قوه ‌قضاییه به کار برده اند برای آنکه همه منتقدان و مخالفان نظام را گروه‌ها و متهمان امنیتی تلقی کنند تا قانون جرم سیاسی شامل حال آنها نشود و این ظلمی است که در حق منتقدان و مخالفان نظام صورت...


علی مطهری:

نهادهای امنیتی و قوه قضاییه جرم سیاسی را به جرم امنیتی تغییر نام دادند.

زندانی و مجرم امنیتی کسی است که امنیت مردم را به خطر می‌اندازد و مبارزه مسلحانه انجام می‌دهد، کسی است که سلاح به دست گرفته نه کسی که صرفا انتقادی به مقامات کشور داشته است.

این اظهارات ترفندی است که تاکنون نهادهای امنیتی و اطلاعاتی و قوه ‌قضاییه به کار برده اند برای آنکه همه منتقدان و مخالفان نظام را گروه‌ها و متهمان امنیتی تلقی کنند تا قانون جرم سیاسی شامل حال آنها نشود و این ظلمی است که در حق منتقدان و مخالفان نظام صورت می‌گیرد.

بالاخره باید جواب دهند که مثلا بهزاد نبوی را متهم سیاسی می‌دانند یا امنیتی؟ همچنین آقای تاجزاده و سایر افرادی که به دلیل انتقاد به زندان افتادند.

متاسفانه برخی تجاهل می‌کنند و خودشان را به نادانی می‌زنند.

اینها می‌خواهند بگویند اساسا در ایران ما هیچ منتقد و مخالف نظامی نداریم.در ایران، هم مخالفان سیاسی داریم و هم زندانیان سیاسی./روزنامه اعتماد

پیش از این اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه، در اظهاراتی گفته بود: ما زندانی سیاسی نداریم ، کسانی که در زندان هستند کسانی هستند که اقدام علیه امنیت ملی انجام داده اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.