سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

مردم چه تقصیری دارند…؟

چکیده :در روزنامه‌ها می‌نوشتند بروید اتوبوس بخرید چرا هواپیما خریدید؟ این نمی‌فهمد که با اتوبوس نمی‌شود مکه رفت. ما وقتی ۱۵ و ۱۶ هواپیمای نو وارد کردیم یه عده‌ای آمدند غر زدند. ناچار شدیم به مردم بگوییم یک شرکتی آمده اعتبار گذاشته و از پول خزانه برای خرید هواپیما نمی‌دهیم. رئیس ایرباس به من گفت برای اولین بار است که خودمان اعتبار گذاشتیم و به شما از اعتبار خودمان هواپیما...


علیرضا کفایی

برجام زهرمار شده! که پس از مدتها بحث و مذاکره و تصویب مجلس و با هدایت رهبری تصویب شد و بدنبال آن اوضاع اقتصادی و معیشت مردم رو به بهبودی رفت و تورم و رکود در حال کنترل شدن بود را به اشکال مختلف مورد تهاجم قرار دادند، در بوق و کرنا کردند که توافق ننگین، ذلت بار، از ترکمانچای بدتر، حقارت آمیز و …… همه تلاش خود را کردند تا آنرا برهم زنند، تهدید کردند که آتش می زنیم و در مجلس بصورت نمادین آنرا به آتش کشیدند و چه ها که نکردند، بقول همین حسن خودمان که می گویند رئیس جمهور است و خودش می گوید اختیارات کافی ندارد و ما هم مانده ایم که چکاره است، تدارکاتچی است، رئیس دولت است، به حرف و رای مردم که عمل نکرد بنده خدا، بیشتر با از ما بهتران! هماهنگ بود و لازم به قصه و یا استدلال و اثباتیه زدن نیست، واعظش! که آن است و آشنایش! که این که نمکدان می شکند و تکرار! را ورد سیاسی بازنشسته می داند و بختش! که هردم نوبخت میشود و داخله اش را که دیگران الرحمانش را خوانده بود آورد و امید به فضلش! داشت؛ که می بینیم و می بینید! یکی وزیرش در کار داماد چینی! است، یکی دیگر فرار را بر قرار ترجیح داد و عرصه فرهنگ و دانش و دانش آموزان و معلمان را آوردگاه پلیس میخواست و چه خوب که از دستش خلاص شدیم و ووو چه بگویم…..

بله این آقا حسن بد هم نمی گوید که: «نگذاشتند مردم در همان یکی-دو سال گشایش برجام لذت ببرند. شرکت‌های خارجی می‌آمدند گفتند چرا آمدند، رفتند گفتند چرا رفتند. هواپیما خریدیدم گفتند خیانت به عالم بشریت شد!

در روزنامه‌ها می‌نوشتند بروید اتوبوس بخرید چرا هواپیما خریدید؟ این نمی‌فهمد که با اتوبوس نمی‌شود مکه رفت. ما وقتی ۱۵ و ۱۶ هواپیمای نو وارد کردیم یه عده‌ای آمدند غر زدند. ناچار شدیم به مردم بگوییم یک شرکتی آمده اعتبار گذاشته و از پول خزانه برای خرید هواپیما نمی‌دهیم. رئیس ایرباس به من گفت برای اولین بار است که خودمان اعتبار گذاشتیم و به شما از اعتبار خودمان هواپیما می‌دهیم…..»

القصه عاقبت برجام شد همان چیزی که می خواستند، آمریکای جهانخوار! بوالهوس! زیاده خواه! مستکبر! ((مرگ بر آمریکا)) …… هم همان کرد که شما می خواستید و زحمت شمایان را کم کرده و خود به دست خود ؛, ببخشید با پای خود! از برجام ننگین! ذلت بار! خارج شد.
حالا چه اتفاقی افتاده؟، مردم چه تقصیری دارند؟ شد آنچه که دوست داشتید و شعار می دادید و تهدید می کردید…. لااقل مسئولیت پذیر باشید و بپذیرید و قهرمانی و پیروزیتان را جشن بگیرید اما یک کار دیگر هم بکنید، الان که به کام شماست؛ به همین آمریکای جنایتکار بگوئید که دستت درد نکنه ما هم همین را میخواستیم و حالا بیا بنشین خودمان با هم مذاکره کنیم؛ حالا لازم نیست اسمش را هم مذاکره بگذارید، یا توافق بگوئید، هر چه دلتان خواست نام نهید، اصلاً بگوئید «زردآلو!» ظریف! هم به جهنم؛ ظریف است اما زود نمی شکند!، همان استاد جلیلی! را بیاورید، تا هم درس اخلاق به ترامپ دهد و هم با مبانی اسلام آشنایش کند و هم برجام! باز هم ببخشید، یادمان رفت که به برجام حساسیت دارید! «زردآلو!» را با قیمتی مناسب بخرد البته نه هسته زردآلو! را و افتخارش هم برای خودتان، ما که بخیل نیستیم، حداقلش این است که مردم نفس راحتی می کشند.

گویند:
مردی حاشیه خیابون بساط پهن کرده بود،
زردآلو هر کیلو ده هزار تومن،
هسته زردآلو هرکیلو بیست هزار تومن.
یکی پرسید چرا هسته اش ازخود زردالو گرونتره؟!
فروشنده گفت چون عقل آدم رو زیاد میکنه.
مرد کمی فکر کرد؛ گفت، یه کیلو هسته بده …
خرید و همون نزدیکی نشست و مشغول شکستن و خوردن شد با خودش گفت:
چه کاری بود، زردآلو میخریدم هم خود زردآلو رو میخوردم هم هسته شو، هم ارزونتر بود!
همین حرف رو به فروشنده گفت!
فروشنده گفت: بـــله، نگفتم عقل آدم رو زیاد میکنه! چه زود هم اثر کرد.!
ولی خدائیش بفرمائید مردم چه تقصیری دارند…..؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.