سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » آقای رئیسی حال که مدعی خون آن جوان کشته شده، شده اید سری هم به دادگاه های انقلاب بزن...

آقای رئیسی حال که مدعی خون آن جوان کشته شده، شده اید سری هم به دادگاه های انقلاب بزنید، آیا زمان توقف حکم های کیلویی فرا نرسیده است؟

چکیده :آقای رئیسی اقدام عملی و درست یعنی اینکه بحث تفکیک زندانی ها سریعا صورت بگیرد، مدیریت قبلی، بند ۳۵۰ اوین را که مخصوص زندانیان مرد سیاسی بود منحل کرد و زندانیان در بندهای ۷و ۸ و زندان تهران بزرگ و رجایی شهر پخش شدند، ما می گوییم زندانی سیاسی و شما می گویید زندانی امنیتی، سر واژه ها بحث نکنیم، سریع تر بند ۳۵۰ را احیا کنید تا جوانی ۲۲ ساله برای چت تلگرامی در کنار زندانیانی با جرم های خطرناک قرار نگیرد. هرچند که این جوان اصلا نباید زندان برود، اما حال که قاضیان دستگاه تحت امر شما حکم های طولانی می دهند، برای گذران عمر این افراد یک محیط امن بوجود...


ریحانه طباطبایی

ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه با حضور در شبکه‌ی خبر حرف های خوب و زیبایی زد، خصوصا آن بخش از حرفهایش که مربوط به موضوع قتل در زندان فشافویه و وعده برخورد قاطع و سریع با متخلفان بود، برای کسانی چون من حداقل در ظاهر می تواند خوشایند باشد.

رئیس قوه قضاییه گفت: “کوتاهی مسئولین در زندان برای ما مهم تر است. هیئتی را برای دلجویی از خانواده مقتول اعزام کردم و اعلام کردم ما خودمان مدعی خون آن مرحوم هستیم. مسئولی که غفلت کرده باشد را حتما برکنار خواهیم کرد.چرا باید زمینه وقوع چنین حوادث وحود داشته باشد.”

واقعیت این است که اگر صادق املی لاریجانی چنین سخنی می گفت از کنار آن با احتیاط عبور می کردم که کمترین نقدی به رییس پیشین دستگاه قضا عواقبی سنگین داشت، هرچند که هنوز رئیس جدید نیز آزموده نشده و معلوم نیست که آیا کشتی بان را سیاستی دگر آمده است یا خیر؟

به هرحال اظهارات روز گذشته‌ی ابراهیم رئیسی حداقل از جانب مایی که سالها است با زندان و زندانیان سیاسی، صنفی، مدنی و دگراندیش سرو کار داریم، ایجاد موضوع کرده و منجر به بیان مطالباتی می شود.

می خواهم ساده و شفاف و بدون لکنت زبان خطاب به رئیس جدید دستگاه قضا بنویسم، بنویسم که آقای رئیسی مدعی خون آن مرحوم باشید و تا می توانید کاری کنید که از رنج های خانواده مظلوم شیرمحمدعلی کاسته شود، اما بیایید کاری و عملی انجام دهید، که به تمام این ظلم ها پایان دهد.

آقای رئیسی، من و امثال من از مخالفان سرسخت شما در انتخابات گذشته بودیم و هنوز هم هستیم، به یاد دارم روزی که در انتخابات ثبت نام کردید، در توییتی نوشتم “ماییم و نوای بی نوایی، بسم الله اگر حریف مایی” و باز امروز به شما می گویم “ماییم و نوای بی نوایی”، هرچند که هنوز مخالف و منتقد شما هستیم و به گذشته‌ی دور و نزدیک شما نقدهای بسیار داریم، اما فعلا شما سکان دار یکی از مهم ترین نهادهای این کشور شده اید که نه تنها با رای ما انتخاب نمی شود، که شاید آرای ما در انتخابات مختلف در انتخاب آن نیز کمترین تاثیر را داشته باشد، اما انتصاب شما تاثیر مستقیمی در زندگی تک تک ما دارد و ناچار سال های بسیار علی رغم تمام اختلافات ما چشم در چشم یکدیگر هستیم پس بسم الله…

جناب رئیس، از وقتی که آمده اید وعده های بسیار داده اید، به یاد هم بیاورید که رؤسای قبل و اسبق از چه ویرانه ای گفتند و چه ویرانه تری تحویل دادند، پس به سخنان زیبا بسنده نکنید، ما عمل زیبا می خواهیم.

آقای رئیسی اقدام عملی و درست یعنی اینکه بحث تفکیک زندانی ها سریعا صورت بگیرد، مدیریت قبلی، بند ۳۵۰ اوین را که مخصوص زندانیان مرد سیاسی بود منحل کرد و زندانیان در بندهای ۷و ۸ و زندان تهران بزرگ و رجایی شهر پخش شدند، ما می گوییم زندانی سیاسی و شما می گویید زندانی امنیتی، سر واژه ها بحث نکنیم، سریع تر بند ۳۵۰ را احیا کنید تا جوانی ۲۲ ساله برای چت تلگرامی در کنار زندانیانی با جرم های خطرناک قرار نگیرد. هرچند که این جوان اصلا نباید زندان برود، اما حال که قاضیان دستگاه تحت امر شما حکم های طولانی می دهند، برای گذران عمر این افراد یک محیط امن بوجود آورید.

آقای رئیسی، حرف در مورد زندانیان سیاسی زیاد است، از نداشتن تلفن تا محکومانی که سال هاست بدون یک روز مرخصی در زندان هستند، از اعاده دادرسی هایی که نخوانده رد می شود تا ازادی های مشروطی که خط می خورد، راه دور نرویم، نرگس محمدی، که با وجود بیماری و عمل جراحی به زندان بازگردانده شد چرا که دادستانی تحت امر شما نمی‌خواهد به یک بیمار زندانی مرخصی دهد و نهایتا نتیجه عمل جراحی می شود عفونت در بدن این زندانی سیاسی.

آقای رئیسی حال که مدعی خون آن جوان کشته شده، شده اید سری هم به دادگاه های انقلاب بزنید، پرسش این است که چرا یک جوان باید برای یک چت و نهایتا فحش به سران نظام سالها حکم بگیرد؟ آیا زمان توقف حکم های کیلویی فرا نرسیده است؟ آیا وقت بازنشستگی بعضی ها نیست؟ آیا نباید تغییری اساسی در این دادگاه ها بوجود آید. آقای رئیسی راستی تکلیف جرم سیاسی چه می شود؟

آقای رئیسی حرف در مورد زندانیان سیاسی و غیرسیاسی زیاد است، که من نمی دانم، اثری دارد یا خیر و حتی خوانده می شود یا خیر و یا مثل همیشه ما چیزی می نویسیم برای اینکه حرفمان را زده باشیم و بعد هم همین نوشته ها می شود مصداق توهین به شما، کما اینکه نقدهای انتخاباتی ما به شما شده و مجددا وارد یک پروسه تکراری می شویم! برای همین بیشتر نمی نویسم تا ببینیم در آینده چه می شود. انشالله که تاثیر داشته باشد./امتداد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.