سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز به یکسال زندان و دو سال تبعید به طبس محکوم شد...

مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز به یکسال زندان و دو سال تبعید به طبس محکوم شد

چکیده :مهم تر از توییت ها و افشاگری های مهدی حاجتی در خصوص فساد در شهرداری شیراز و همچنین حمایت از او شهروندان تحت ظلم، صدور حکم بر مبنای چت خصوصی می‌توان مصداق بارزی از تفتیش عقاید باشد و به این ترتیب با این رویه دستگاه قضایی، شهروندان به خاطر فکر کردن و شوخی کردن با یکدیگر نیز می توانند راهی زندان...


کلمه-گروه خبر: دادستان مرکز استان فارس از محکومیت مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز به یکسال زندان و دو سال تبعید به طبس خبر داد.

وی در عین حال مدعی شد که این اتهام امنیتی است و ارتباطی به توییت وی ندارد: ” اتهام آقای حاجتی، امنیتی است و ارتباطی با توئیت او ندارد و بر اساس شواهد و مدارک از سوی دادگاه صالحه به تحمل یکسال زندان و دو سال تبعید به طبس محکوم شده است.”

مهدی حاجتی عضو جوان شورای نزدیک به بیست روز پیش برای اجرای حکم بازداشت و به زندان فرستاده شد.

زهره رستگاری همسر مهدی حاجتی در خصوص دلایل بازداشت همسرش نوشته بود:

“همسرم #مهدی_حاجتی به جرم تبلیغ علیه نظام روانه زندان شده است. اینها برخی از مصادیق تبلیغ مهدی علیه نظام است که باید به‌خاطرشان، یک سال در زندان بماند و بعد هم دو سال تبعید شود:

۱.اظهارنظر فیسبوکی سال ۹۳ (سه سال قبل از ورود به شورای شهر) درخصوص تقلب در #انتخابات۸۸

۲.اظهارنظر درچت خصوصی مبنی براینکه ازجنس جایگاه اداری نیستم که کارکردن دراین ساختار برایم بااهمیت باشد.

۳.چت خصوصی با چاشنی طنز مبنی بر مخالفت با ادامه تحصیل یکی از دوستان درنظام مقدس.

لیستی از این نوع مصادیق وجود دارد که شاید در آینده به برخی‌از آنها اشاره کردم.”

به گزارش کلمه، دادستان مرکز استان فارس مدعی شده که اتهامات وی ربطی به توییت حاجتی نداره اما همان طور که همسر وی نیز گفته است این اتهامات برگرفته از اظهار نظرهای عضو شورای شهر شیراز در فضای مجازی است.

مهم تر از توییت ها و افشاگری های مهدی حاجتی در خصوص فساد در شهرداری شیراز و همچنین حمایت از او شهروندان تحت ظلم، صدور حکم بر مبنای چت خصوصی می‌توان مصداق بارزی از تفتیش عقاید باشد و به این ترتیب با این رویه دستگاه قضایی، شهروندان به خاطر فکر کردن و شوخی کردن با یکدیگر نیز می توانند راهی زندان شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.