سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » باش تا نفرین ِ دوزخ از تو چه سازد،...

باش تا نفرین ِ دوزخ از تو چه سازد،

چکیده :#علیرضا_شیرمحمدعلی یک زندانی سیاسی و عقیدتی بی‌گناه بود، انسانی که بخاطر عقاید و نظراتش زندانی شده بود و برای دفاع از آزادی و ایران در زندان روزهای بی‌بازگشت زندگی خود را سپری می‌کرد و بخاطر نادیده گرفتن حقوقش مبنی بر تفکیک زندانیان در زندان بزرگ تهران جان خود را از دست داد. زندانی که اساسا نباید در آن حضور...


کلمه -حسین رونقی‌ملکی

از دیروز خشم دارم، بغض دارم، نه می‌تونم داد بزنم، نه قرار سکوت و آرامش هست، حس می‌کنم مرگ هم نمی‌تونه این حال رو تسکین بده. زندانی حتی اگر گناهکار هم باشد حق و حقوقی دارد، دست‌بسته است و اسیر، همین که آزادی و ارتباط از او سلب می‌شود مجازات اوست، و وقتی بهداشت، درمان و زندگی در زندان از او سلب می‌شود این مجازات مضاعف او و خانواده‌اش است.

#علیرضا_شیرمحمدعلی یک زندانی سیاسی و عقیدتی بی‌گناه بود، انسانی که بخاطر عقاید و نظراتش زندانی شده بود و برای دفاع از آزادی و ایران در زندان روزهای بی‌بازگشت زندگی خود را سپری می‌کرد و بخاطر نادیده گرفتن حقوقش مبنی بر تفکیک زندانیان در زندان بزرگ تهران جان خود را از دست داد. زندانی که اساسا نباید در آن حضور می‌داشت.

یقینا تمام کسانی که سعی در نادیده گرفتن تفکیک زندانیان کرده‌اند در این قتل شریک‌اند، آنهایی که با #نرمالیزاسیون سازی سعی در عادی جلو دادن شرایط زندانیان سال‌های‌اخیر کردند در این قتل شریکند، همه ما که زندگی خود را با سکوت و ترس و محافظه‌کاری پیش‌ برده‌ایم و می‌بریم در این قتل شریکیم!

از دیروز این حرف علیرضا مدام مثل پتک بر سرم کوبیده می‌شود:«ما ساکت نمی‌مانیم زیرا زندگی در این لجن‌زار در شان ما نیست.» عمیقا غمگینم. از کدوم درد حرف بزنیم، از کدوم زندان و خودکشی؟ از حال کدوم رفیق خبر بگیریم؟ یا چشممون به در کدوم زندان و بازداشت‌گاه باشه؟

باش تا نفرین ِ دوزخ از تو چه سازد،
که مادران ِ سیاه‌پوش
ــ داغ‌داران ِ زیباترین فرزندان ِ آفتاب و باد ــ
هنوز از سجاده‌ها سر برنگرفته‌اند!
#احمد_شاملو


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.