سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ۲۰ درصد خانواده‌های زندانیان دچار فروپاشی می‌شوند...

۲۰ درصد خانواده‌های زندانیان دچار فروپاشی می‌شوند

چکیده : ٨٣ هزار نفر از زندانیان آزادشده را تحت حمایت قرار دادیم تا در اجتماع رها نشوند زیرا حتی زندانیانی که آموزش دیده‌اند نیز به دلیل برچسب در جامعه باید حمایت...


اصغر جهانگیر در بیست‌ویکمین «جشن حمایت» انجمن حمایت زندانیان مرکز، گفت: خانواده‌های زندانیان به دلیل این‌که سرپرست خانواده حضور ندارد، دچار تنگناهای معیشتی می‌شوند.

وی با بیان این‌که بیش از ۶٣ هزار خانواده زندانیان تحت حمایت قرار دارند، اظهار داشت: برای کاهش طلاق بین خانواده زندانیان و همچنین در خصوص افت تحصیلی و جلوگیری از ترک تحصیل فرزندان خانواده‌های زندانیان، اقداماتی انجام شده است.

جهانگیر گفت: ٧١ هزار خانواده در سال گذشته از خدمات سازمان زندان‌ها شامل کمک‌های نقدی و غیرنقدی بهره‌مند شدند.

رئیس سازمان زندان‌ها یادآور شد: ٨٣ هزار نفر از زندانیان آزادشده را تحت حمایت قرار دادیم تا در اجتماع رها نشوند زیرا حتی زندانیانی که آموزش دیده‌اند نیز به دلیل برچسب در جامعه باید حمایت شوند.

جهانگیر اضافه کرد: با کمک خیران و بدون کمک‌های دولتی توانستیم به خانواده‌های زندانیان، مهارت‌های زندگی را یاد دهیم.

وی افزود: ٢٠ درصد از خانواده‌های زندانیان با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند و دچار فروپاشی خانواده می‌شوند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: طبق آمار، ٧٠ درصد از خانواده زندانیان فاقد منزل شخصی هستند و در منازل استیجاری یا اقوام سکونت دارند. همچنین ٨۴ درصد از همسران زندانیان از سواد پایین و تحصیلات کم بهره‌مند هستند و نیاز به آموزش دارند.

جهانگیر افزود: ۵۶ درصد خانواده زندانیان فاقد شغل و درآمد هستند و به توانمندسازی نیاز دارند؛ در این خصوص بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که با کمیته امداد امام خمینی (ره) منعقد شده است، ٣٠ هزار خانواده زندانیان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

وی درباره سن فرزندان زندانیان گفت: ٣٠ درصد این فرزندان در مقطع ابتدایی هستند و به مهر و محبت و حمایت نیاز دارند.

رئیس سازمان زندان‌ها خاطرنشان کرد: قدم‌های کوچک خیرات بزرگ دارد و هر دستی در کمک به همنوعان زمینه سلامت اجتماعی و فرهنگ ایثار را فراهم می‌کند.

جهانگیر با تاکید بر این‌که بین زندانی و خانواده زندانیان تفاوت قائل می‌شویم، گفت: خانواده‌ها نباید اسیر ظلم مضاعف شوند و باید آنها را جزئی از آسیب‌دیدگان تلقی کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها مبلغ ۵۰ میلیون تومان در بیست‌ویکمین جشن حمایت زندانیان مرکز، کمک کرد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.