سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری در اعتراض به ادامه بازداشت کیوان ...

بیانیه جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری در اعتراض به ادامه بازداشت کیوان صمیمی

چکیده :صمیمی با دانش و تجربه سیاسی خویش، در طول هفتاد سال زندگی پربار خود، پیش و پس از انقلاب، بارها متحمّل حبسهای طولانی شده‌ و تمامی امکانات زندگی خود را در این راه هزینه کرده ‌است. تردیدی وجود ندارد که حبس و زندان اخیر نیز بر روح پرصلابت وی تاثیری برجای نخواهد گذارد اما چنین برخوردهایی تنها حجّت متقنی است بر نادرستی و خطای سیاستهای امنیتی همیشگی که پیوسته با پشتیبانی احکام قضایی نیز همراه بوده‌...


کلمه-گروه خبر: جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی و حقوق بشری در بیانیه‌ای به بازداشت کیوان صمیمی اعتراض کردند. به گزارش کلمه متن این بیانیه به شرح زیر است:

به‌نام خدا

در روز جهانی کارگر امسال گروهی از فعّالان کارگری و حامیان اجتماعی آنها در مقابل مجلس تجمّع کردند که به دستگیری تعداد زیادی از آنها منجر شد.

این نخستین بار نیست که حقّ تجمع اعتراضی برخلاف نص صریح قانون اساسی به‌رسمیت شناخته نمی‌شود و هربار فعّالان صنفی و مدنی، در جریان تلاشهای مشروع خود، به‌جای پاسخگویی و احقاق حق، به زندان می‌افتند و به جرم حق‌خواهی، تنبیه و محکوم به حبس می‌شوند.

یکی از دستگیرشدگان در تجمع اخیر، کیوان صمیمی‌بهبهانی فعّال سیاسی شناخته‌شده و سردبیر مجلّه ایران فرداست که عمر خویش را وقف تلاش برای آزادی و تامین حقوق مدنی مردم و به‌ویژه حقوق محرومان و محذوفان و نادیده‌شدگان کرده ‌است.

صمیمی با دانش و تجربه سیاسی خویش، در طول هفتاد سال زندگی پربار خود، پیش و پس از انقلاب، بارها متحمّل حبسهای طولانی شده‌ و تمامی امکانات زندگی خود را در این راه هزینه کرده ‌است. تردیدی وجود ندارد که حبس و زندان اخیر نیز بر روح پرصلابت وی تاثیری برجای نخواهد گذارد اما چنین برخوردهایی تنها حجّت متقنی است بر نادرستی و خطای سیاستهای امنیتی همیشگی که پیوسته با پشتیبانی احکام قضایی نیز همراه بوده‌ است.

بنا به تجربه، درخواست ما برای آزادی صمیمی و بسیاری دیگر از فعّالان سیاسی، صنفی و مدنی، ازجمله معلمان و فعّالان کارگری، احتمالا همچون همیشه مقرون به نتیجه نخواهد بود اما بنا به مسئولیّت اخلاقی و اجتماعی خویش، بر ضرورت آزادی کیوان صمیمی و دیگر زندانیان مظلوم پافشاری می‌کنیم و یادآور می‌شویم اگر این مطالبه پذیرفته شود، نه تنها امتیازی برای جامعه سیاسی و مدنی ایران نخواهد بود بلکه ابتدایی‌ترین قدمها برای ادای وظایفِ راستین نهادهای ذی‌ربط است.

هاشم آقاجری – قربان بهزادیان‌نژاد – علیرضا بهشتی – علیرضا بهشتی‌شیرازی – مسعود پدرام – مصطفی تاجزاده – محمد توسلی – بهزاد حق‌پناه –-محمود دردکشان – علیرضا رجایی – بهمن رضاخانی –- محمد رضایی – حسین رفیعی – رضا رییسی‌طوسی – حامد سحابی – عبدالفتاح سلطانی – احسان شریعتی – فیروزه صابر – امیر طیرانی – جواد غلامرضا کاشی- ابوالفضل قدیانی – نظام‌الدین قهاری – فاطمه گوارایی – محمد محمدی‌اردهالی – سعید مدنی – محمد مقیسه –عباس منوچهری


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.