سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » “آرایش جنگی” در برابر ساسی‌مانکن!...

“آرایش جنگی” در برابر ساسی‌مانکن!

چکیده :دستگاه تبلیغی حاکم گمان می‌کند که علیه این ویدئو برخاسته! اما آنچه او‌ را وحشت‌زده کرده تماشای جای خالی خود در امثال این ویدئوهاست! وقتی می‌بیند بعد از آن‌همه ادعا، جایی در دست‌ها و شادی‌ها و صداهای این نسل ندارد. همین ناتوانی از تحمل باور شکست، ناگهان مجبورش می‌کند دقیقا در لحظاتی که مدعی است دارد با آرایش جنگی دشمن می‌جنگد علیه «آقامون جنتلمنه» آرایش جنگی...


محمدجواد اکبرین

ویدئوی شادی کودکان با صدای ساسی‌مانکن منتشر می‌شود. وزارت آموزش و پرورش هیئت بررسی تشکیل می‌دهد. نایب‌رئیس مجلس درخواست مجازات می‌کند و رییس هیئت‌های مذهبی کشور، ضمن تقاضای استیضاح وزیر، پیشنهاد می‌دهد که هیئت‌های مذهبی در مدارس ایجاد و فعال شود.

دستگاه تبلیغی حاکم گمان می‌کند که علیه این ویدئو برخاسته! اما آنچه او‌ را وحشت‌زده کرده تماشای جای خالی خود در امثال این ویدئوهاست! وقتی می‌بیند بعد از آن‌همه ادعا، جایی در دست‌ها و شادی‌ها و صداهای این نسل ندارد. همین ناتوانی از تحمل باور شکست، ناگهان مجبورش می‌کند دقیقا در لحظاتی که مدعی است دارد با آرایش جنگی دشمن می‌جنگد علیه «آقامون جنتلمنه» آرایش جنگی بگیرد.

یکی‌شان توجیه کرده: «نسلی که با ساسی‌مانکن بزرگ شود نمی‌تواند جلوی دشمن بایستد و بجنگد»! اتفاقا حکومتی که دارد با ساسی‌مانکن می‌جنگد لیاقت و درایتِ جنگ با هیچ دشمنی را ندارد؛

زیرا نمی‌فهمد مسئله این نیست که این نسل با چه موسیقی و صدا و مضمونی شادی می‌کند؛ مسئله این است که سیستم تبلیغیِ حاکم در این ۴۰سال درکی از تنوع و فرهنگ شادی نداشته و فقط هیئت‌های مذهبی را ترویج و‌ تحمیل کرده است. این نسل در خلاءِ فرهنگِ شادی بزرگ شده، خودش دنبال شادی گم‌شده‌اش گشته و خودش آن را یافته است.

این نسل زبانِ شما را نمی‌فهمد، چون شما زمانِ او را نفهمیدید؛ نخواستید بفهمید، هیچ‌وقت!


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.