سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیانیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان متحد در حمایت از کارگران و معلمان...

بیانیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان متحد در حمایت از کارگران و معلمان

چکیده :بیکاری، دستمزدهای زیر خط فقر و استثمار افق پیش روی ما دانشجویان است و مسئله مزد، فقر، شغل و امنیت شغلی درد مشترک ما و کارگران است. همزمان که از تشکل‌یابی مستقل کارگران جلوگیری می‌شود، بازگشایی شوراها و تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی با موانع بسیاری مواجه می‌شوند. همزمان که فضای کارخانه و مدرسه امنیتی می‌شود و فعالان صنفی احضار و بازداشت می‌شوند، فضای دانشگاه نیز امنیتی شده و دانشجویان احضار و دستگیر...


تشکل های اسلامی دانشجویان متحد در حمایت از کارگران و معلمان و در اعتراض به برخوردهای صورا گرفته با آنان بیانیه‌ای صادر کردند:

امسال نیز همچون هر سال و در امتداد اعتراضات و اعتصابات و راهپیمایی‌، کارگران و معلمان به خیابان آمدند و مطالبات خود را بیان کردند. آنان از مزد و شغل و ضرورت آزادیِ همکارانشان سخن گفتند ولی پاسخشان برخورد امنیتی و بازداشت بود.

ما دانشجویان، پسران و دخترانِ کارگران، معلمان و بازنشستگان، تحقق مطالبات این اقشار را تحقق مطالبات پدران و مادران و سرکوب آنان را سرکوب پدران و مادرانمان می‌دانیم. ما قربانیانِ سیاست‌های کالایی‌سازی آموزش و بنگاه‌سازی نهادهای آموزشی و خصوصی سازی آموزش ابتدایی و عالی، خود را هم‌درد و متحد معلمان آزادی‌خواه می‌بینیم.

بیکاری، دستمزدهای زیر خط فقر و استثمار افق پیش روی ما دانشجویان است و مسئله مزد، فقر، شغل و امنیت شغلی درد مشترک ما و کارگران است. همزمان که از تشکل‌یابی مستقل کارگران جلوگیری می‌شود، بازگشایی شوراها و تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی با موانع بسیاری مواجه می‌شوند. همزمان که فضای کارخانه و مدرسه امنیتی می‌شود و فعالان صنفی احضار و بازداشت می‌شوند، فضای دانشگاه نیز امنیتی شده و دانشجویان احضار و دستگیر می‌شوند.

سیاست‌های تعدیل اقتصادی و روندِ خصوصی سازی آموزش، بهداشت و کارخانه‌ها هم‌پای‌هم در سه‌دهه‌ی گذشته و توسط دولت‌های مختلف پس از جنگ پیش رفته است و این تاراج منابع ملی، دردِ مشترک همه‌ی ما مردم گشته‌است. در این وضعیت هرگونه اصلاح دموکراتیک و ساختاری تنها از تداوم و تقویت همبستگی مردمی قابل تصور است.

ما تشکل‌های اسلامی دانشجویان متحد همبستگی خود با مطالبات کارگران و معلمان اعلام می‌کنیم و مطالبات آنان را مطالبات خود می‌دانیم. همچنین تشکل‌یابی مستقل و حق راهپیمایی و تجمع را جزو حقوق اساسی تمامی اقشار دانسته و برخورد امنیتی با این اعتراضات به حق و زیر پا گذاشتن اصل ۲۷ قانون اساسی را محکوم می‌نماییم. همچنین خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی بازداشت شدگان هستیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.