سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پرونده سرافراز؛ پازلی بسیار بزرگتر از روایت‌های سطحی...

پرونده سرافراز؛ پازلی بسیار بزرگتر از روایت‌های سطحی

چکیده :نکته این است که شهرزاد و سرافراز با وجود آنکه به آیت‌الله خامنه‌ای و فرزند ایشان تندترین مسائل را مطرح می‌کنند، اما همچنان در حال نگه‌داشتن ماجرای محمود سیف در تاریکخانه هستند. این از آن جهت مهم است که بدانیم اگر آنها به این مساله نمی‌پردازند موضوعشان ترس نیست. هدف چیزی است که بعدها روشن خواهد...


ماجرای شهرزاد میرقلی‌خان را خودش با انتشار یک ویدئو در فیس‌بوکش کلید زد. گنجانده شدن تصویر سرافراز در کلیپ اساسا با اهداف مشخص دنبال شده بود. بلافاصله تیم احمدی‌نژاد قرار یک مصاحبه با او را می‌گذارند و زمانی که همه در حال بحث روی اسناد هستند که مربوط به سازمان صداوسیماست یا به شخص میرقلی‌خان، مصاحبه‌ای مفصل و سه‌نفره میان سرافراز، میرقلی‌خان و عبدالرضا داوری برگزار و منتشر می‌شود.

حالا شهرزاد میدان‌دار است و کلیپ‌ و حرف‌هایش را در یوتیوب مرتبا منتشر می‌کند که باید در مورد آن مفصل حرف زد. اما هدف او (و یا تیمی که این مساله را طراحی کرده است) چیست؟ تنها راه‌اندازی یک پروپاگاندا و انتقام‌گیری از کسانی که دو سال و نیم پیش باعث شدند سرافراز از صداوسیما خداحافظی کند؟

بی‌شک فشارها باعث شد تا سرافراز از ریاست سازمانی که یکی از چند پست کلیدی در جمهوری اسلامی است کنار برود. رئیس این سازمان عضو شورای امنیت ملی است و در بالاترین مرتبه تصمیم‌گیری در نظام حضور دارد. حالا سرافراز و میرقلی‌خان پروژه‌ای را کلید زدند که باید فهمید نیتشان از این پروژه چیست؟

برای فهمیدن این مساله باید به دقت تمام فیلم‌ها و متن‌های منتشر شده را دید و گروه سیاسی امتداد با کار تیمی از همان ابتدا موضوع را دنبال می‌کند و ماحصل آن را می‌توان اینگونه جمع‌بندی کرد:

یک: سرافراز یک نامه تهدید آمیز از میرقلی‌خان به انضمام توضیحات خود در ۱۵ آذر سال ۹۷ بیت رهبری فکس کرد. اما سه ماه بعد در اسفند ماه ۹۷ اولین مصاحبه را با شرق انجام داد و برخی موارد را مطرح کرد تا نشان دهد، عزمش در این موضوع جدی است.

دوم: شهرزاد میرقلی‌خان همچنان در حال کش و قوس دادن به ماجرای همسر سابقش است. در مصاحبه مفصل «اتاق شیشه‌ای» نام واقعی محمود سیف همسر سابقش را بر زبان نیاورد. اما در ویدئویی دیگر که بعد از آن در روز جمعه ۱۳ اردیبهشت منتشر کرد، یک‌جا به نام واقعی او اشاره می‌کند. ویدئوی مفصل بعدی را در روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت منتشر کرد اما در آن نیز تنها تاییدی بر اینکه محمود سیف نام واقعی او نیست.

نکته این است که شهرزاد و سرافراز با وجود آنکه به آیت‌الله خامنه‌ای و فرزند ایشان تندترین مسائل را مطرح می‌کنند، اما همچنان در حال نگه‌داشتن ماجرای محمود سیف در تاریکخانه هستند. این از آن جهت مهم است که بدانیم اگر آنها به این مساله نمی‌پردازند موضوعشان ترس نیست. هدف چیزی است که بعدها روشن خواهد شد.

سوم: شهرزاد به مرحله‌ای رسیده که از ابزار «وقاحت» برای حل مساله ارتباط با سرافزاز استفاده کند. او اعلام می‌کند: اگر فیلمی از ارتباط جنسی او با سرافراز هست منتشر کنید. او با این کار حد بالای موضوع را هدف قرار داد و اگر فردا دو تصویر از کنار هم نشستن آنها هم منتشر شود، خواهد گفت: اینها اثبات ارتباط نیست. به عبارت روشن‌تر هرچیزی که منتشر کنند در مقابل چیزی که او گفته هیچ به نظر می‌رسد.

چهارم: تیم احمدی‌نژاد بی‌دلیل بر ماجرای شهرزاد و سرافراز سوار نشده است. این نکته اصلی و مهم ماجراست. همانطور که مساله دختر آیت‌الله آملی لاریجانی از خارج کلید خورد و در داخل آنها بودند که موضوع را سر دست گرفته و تند کردند، این مساله هم با همان روش در حال پیش‌روی است.

هدف چیست؟ هنوز نمی‌توان به طور قطع در مورد آن سخن قاطعی گفت. اما همانطور که آن فشار موجب شد تا آیت‌الله آملی نتواند دوره ریاست خود را به اتمام برساند، این فشار هم با اهدافی طراحی شده است یا احتمالا تغییراتی در بیت را نشانه‌روی کردند. یا این تغییرات قرار بود انجام شود و آنها قصد دارند به آن سرعت دهند و یا از اساس آن را پایه‌ریزی کردند. در این مسیر هم در دادن هزینه مشکلی ندارند.

پنجم: شهرزاد میرقلی‌خان در آخرین ویدئو مهلتی داده تا اسنادی را افشا کند. زمان مهلت او نکته مهمی است. او روز قدس را برای این کار انتخاب کرده است. چرا؟ جالب‌تر اینکه بدانیم قرار پروژه معامله قرن که کوشنر داماد و مشاور ترامپ آن را آماده کرده تا اختلافات اعراب و اسرائیل را خاتمه دهد نیز قرار است در همان حوالی منتشر شود.

🔹نتیجه اینکه: پروژه‌ «شهرافراز» (شهرزاد و سرافراز)‌ را نباید تنها با تک عامل‌های داخلی و یا خارجی دیده و ارزیابی کرد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.