سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » درنگی بر سه هزار روز حصر؛ خانه پارسیان و پوستین وارونه...

درنگی بر سه هزار روز حصر؛ خانه پارسیان و پوستین وارونه

چکیده :چرا نمی نگرند که در این سه هزار روز چه بدست آورده اند؟ چرا همچنان بر خطای خود اصرار دارند و راهی را نمی گشایند تا با آزادی محصورین همبستگی شکل گیرد و اعتماد مردم بازسازی شود؟ سه هزار روزی که روز به روز آن حقانیت و پیش بینی ها و آینده نگری محصورین را نشان می دهد، دولتی بر سرکار آمد که اقتصاد و فرهنگ و اخلاق و انسانیت را به نابودی کشاند و شکل گیری اختلاسهای کلان و دزدیهای غارتگرانه از همانجا آغاز شد و از او حمایت کرده و بستری شد برای فجایع امروز، ابایی نداشتند که ایران را به خاک و خون کشند و زمینه جنگ را فراهم آورند و مگر مهندس میرحسین موسوی هشدار نمی داد که: « ایران؛ این موجود آسمانی؛ متعلق به ایرانیان است و نه متقلبان، این آنان هستند که باید با هوشیاری خود از آن حفاظت کنند. خائنین به آراء مردم ابایی از آن ندارند که این خانه پارسایان به آتش کشیده...


علیرضا کفایی

سه هزار روز! یعنی بیش از هشت سال از حصر می گذرد؛ زمان کمی نیست و در این مدت اتفاقات بسیاری رخ داده و کشور با مشکلات و بحرانهایی مواجه گشته، آمران و عاملین و موافقان حصر علیرغم تبلیغات وسیع و ساخت مستندهای کذب و بهره بردن از رسانه ملی و امکانات حکومتی و هر آنچه در دست و توان داشتند تلاش کردند محصورین را در چشم مردم خار و در اندیشه ملت خائن و فتنه گر معرفی کنند، از هیچ چیز دریغ نکرده و هر تهمتی را روا داشتند، در تائید صلاحیتها برای انتخابات گوناگون از شورا و مجلس گرفته تا ریاست جمهوری و خبرگان خط قرمزهایی تعریف کردند تا نزدیکان سیاسی خود را برگزینند، آن طرف قصه اما! آنان که در حصر هستند هیچ امکانی برای دفاع از خود نداشتند و مظلومانه بر آنان تاختند و آخر قصه که از همان ابتدا معلوم بود پیروزی محصورین بر جهالت و عصبیت و کینه و تحجر بود و این جدال همیشگی حق و باطل است که حق اگر هم در حصر و در تنگنا و در حبس و زندان شود باطل را رسوا می کند.

چرا نمی نگرند که در این سه هزار روز چه بدست آورده اند؟ چرا همچنان بر خطای خود اصرار دارند و راهی را نمی گشایند تا با آزادی محصورین همبستگی شکل گیرد و اعتماد مردم بازسازی شود؟ سه هزار روزی که روز به روز آن حقانیت و پیش بینی ها و آینده نگری محصورین را نشان می دهد، دولتی بر سرکار آمد که اقتصاد و فرهنگ و اخلاق و انسانیت را به نابودی کشاند و شکل گیری اختلاسهای کلان و دزدیهای غارتگرانه از همانجا آغاز شد و از او حمایت کرده و بستری شد برای فجایع امروز، ابایی نداشتند که ایران را به خاک و خون کشند و زمینه جنگ را فراهم آورند و مگر مهندس میرحسین موسوی هشدار نمی داد که: « ایران؛ این موجود آسمانی؛ متعلق به ایرانیان است و نه متقلبان، این آنان هستند که باید با هوشیاری خود از آن حفاظت کنند. خائنین به آراء مردم ابایی از آن ندارند که این خانه پارسایان به آتش کشیده شود»

با اسلام عزیز چه کردند؟ هر چه را در مخیله کوچکشان نمی گنجید، تکفیر کردند و بر دین خدا هم رحم نکردند و مطابق میل خود هر تفسیری که خواستند از آن کردند که میر در بند چه خوب گفت: « ما اسلام رحمانی را درمان دردهای خود می‌دانیم و آن چیزی را که اینک به نام دین از سوی بخشی از حاکمیت معرفی می‌شود پوستینی وارونه می‌بینیم» ….« برخورد گزینشی با پیام دین و آن را مناسب سلیقه و منافع خود درآوردن، خرافه و تحجر را به دامن آن بستن، پول و زور را جایگزین حکمت و موعظه حسنه کردن و بخش‌هایی از روحانیت، این شجره هزار ساله را دولتی ساختن بیش از این هم نباید نتیجه بدهد»

این سه هزار روز درس بزرگ تاریخ است که ماجراجویان قلدر و اهل باطل در هرجای تاریخ که نگریسته شود زیر سایه قدرت و با انحصارطلبی در عین جهل و تحجر بر حق هجوم آورده اند و با حبس و حصر، اسلام رحمانی را پوستین وارونه و خانه پارسایان را در مخاطره و وضعیت دشوار قرار داده اند.

و آن میر مظلوم در حصر گفت: «ما در این راه با بسیجی روبرو نیستیم، بسیجی برادر ماست. ما در این راه با سپاهی روبرو نیستیم، سپاهی حافظ انقلاب و نظام ماست، ما با ارتش روبرو نیستیم، ارتش حافظ مرزهای ماست، ما با نظام مقدس خود و ساختارهای قانونی آن روبرو نیستیم. این ساختار حافظ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ماست. ما با کجروی‌ها و دروغ‌گویی‌ها روبرو هستیم و در پی اصلاح آنیم، اصلاحی با برگشت به اصول ناب انقلاب اسلامی….

…من دغدغه دارم که این روزها در سرزمینی زندگی می‌کنم که در آن دویدن سهم کسانی است که نمی‌رسند و رسیدن حق کسانی است که نمی‌دوند…..و ما امید را سرمایه خود قرار داده‌ایم تا حاکی از هویت ایرانی‌مان باشد؛ امیدی که این ملت را از گردنه‌های سخت تاریخ عبور داده و حیات او را در تلخ‌ترین روزهای این سرزمین تداوم بخشیده است»


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.