سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همانها که پدر همت را درآوردند امروز از او می گویند و اشک از ملت در می‌آورند!”...

همانها که پدر همت را درآوردند امروز از او می گویند و اشک از ملت در می‌آورند!”

چکیده :یکی از همرزمان آن عزیز، سردار بزرگی که کنار من نشسته بود، با بغض زد روی پایم و گفت:"از بدبختی روزگار ما جاماندگان، همین بس که این دو نفر که پدر همت را درآورده بودند و همت از دست اینها گریه می کرد، امروز برای همت مراسم گرفته اند و از او می گویند و اشک از ملت درمی...


حمید داودآبادی:

با یاد شهیدان آوینی و متوسلیان

عصر سه شنبه ۲۰ فروردین، سالرروز شهادت سیدمرتضی آوینی
در کنار همرزمان و همکاران شهید آوینی؛ نصرت الله محمودزاده و اصغر بختیاری توفیقی شد تا در کنار این عزیزان، یادی کنیم از شهیدان آوینی و متوسلیان.

جالب این بود که من به عنوان شاگردی بسیار کوچک، از استاد بزرگی چون آقای محمودزاده، خواهش و التماس داشتم و دارم که خاطرات و ناگفته هایش را از شهید آوینی بنویسد و منتشر کند.

شاکی بود از اینکه آنچه عده‌ای از آوینی می گویند و او را چهره‌ای شدیدا مقدس و دست نیافتنی ترسیم کرده اند، دروغ است.

حرف کشید به همین مسئله درباره حاج احمد متوسلیان و این که عده‌ای از او چه افسانه ها می‌سرایند و با جوگیر شدن، او را هرکولی شکست ناپذیر ترسیم می‌کنند و چهره واقعی و ارزشمند او را تحریف می‌کنند.

عصبانی بود و می‌گفت: همین‌ها که به متوسلیان و همت ظلم کردند و آن دو شهید از دست آنها چه مصیبتها و حرفها که نکشیدند، امروز شده‌اند داعیه دار متوسلیان و او را افسانه جلوه می دهند.

ناخواسته رفتم به چند سال پیش که مراسمی برای سالگرد شهادت حاج همت گرفته بودند. دو نفر داشتند از همت خاطرات می گفتند و ملت هم مات و مبهوت!

یکی از همرزمان آن عزیز، سردار بزرگی که کنار من نشسته بود، با بغض زد روی پایم و گفت:”از بدبختی روزگار ما جاماندگان، همین بس که این دو نفر که پدر همت را درآورده بودند و همت از دست اینها گریه می کرد، امروز برای همت مراسم گرفته اند و از او می گویند و اشک از ملت درمی آورند!”/ سه نقطه


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.