سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه فعالان محیط زیست به رئیس جدید قوه‌قضاییه: وزارت اطلاعات اذعان بر بیگناهی فعا...

نامه فعالان محیط زیست به رئیس جدید قوه‌قضاییه: وزارت اطلاعات اذعان بر بیگناهی فعالان محیط زیست کرده است

چکیده :عدم‌رهایی ایشان با وجود اذعان بر بی‌گناهی و تکذیب اتهامات وارده از سوی وزارت محترم اطلاعات(به‌عنوان مرجع تشخیص جاسوسی)، شورای‌عالی امنیت ملی، کمیته ۴ نفره تحقیق ریاست‌جمهوری، ریاست سازمان محیط‌زیست و تعدادی از نمایندگان مجلس، موجبات نگرانی جامعه محیط‌زیست کشور را فراهم آورده...


جمعی از فعالان محیط‌زیست در نمایشگاه محیط‌زیست طی نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضاییه، خواستار آزادی محیط‌زیستی‌های دربند شدند.

به گزارش همشهری، در این نامه که به امضای تعدادی از مدیران کل و معاونین سازمان حفاظت محیط‌زیست هم رسیده، آمده است: «عدم‌رهایی ایشان با وجود اذعان بر بی‌گناهی و تکذیب اتهامات وارده از سوی وزارت محترم اطلاعات(به‌عنوان مرجع تشخیص جاسوسی)، شورای‌عالی امنیت ملی، کمیته ۴ نفره تحقیق ریاست‌جمهوری، ریاست سازمان محیط‌زیست و تعدادی از نمایندگان مجلس، موجبات نگرانی جامعه محیط‌زیست کشور را فراهم آورده است.»

گفتنی است که گروهی از فعالان محیط‌زیست از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶در بازداشت به‌سرمی‌برند و به ادعای مراجع قضایی و اطلاعات سپاه آنها با اتهام جاسوسی مواجه هستند. در آخرین هفته‌های سال گذشته جلسات دادگاه برخی از این افراد برگزار شد.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.