سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سیل ۳۰ هزار میلیارد ریال به زیرساخت های کشور خسارت زد...

سیل ۳۰ هزار میلیارد ریال به زیرساخت های کشور خسارت زد

چکیده : این خسارت ها مربوط به تخریب کامل جاده ها، از بین رفتن پل ها، رانش سطح راه ها و بخش های مختلف زیرساختی...


وزیر راه و شهرسازی گفته است خسارت سیلاب اخیر به زیر ساخت های کشور حدود ٣۰ هزار میلیارد ریال برآورد می شود. محمد اسلامی در گفت و گو با ایرنا در شهرکرد افزود: این خسارت ها مربوط به تخریب کامل جاده ها، از بین رفتن پل ها، رانش سطح راه ها و بخش های مختلف زیرساختی است.

وی در این خصوص که تا چه زمان فرآیند تعمیر، بازسازی و بهسازی زیرساخت های آسیب دیده از سیلاب ادامه دارد، گفت: برخی از این آسیب ها به فوریت برطرف می شود و برخی از طرح ها نیز تا یکسال زمان می برد.

اسلامی گفت: در سیلاب اخیر؛ ۲۴ استان، ۲٣۱ شهرستان، ۲۶۹ شهر و ۵ هزار روستا درگیر حادثه بود و تاکنون کشور با این شدت و گستردگی درگیر حوادث سیلابی نبوده است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در گفت و گو با ایرنا اعلام کرده بود: سیل به بیش از ۱۲ هزار کیلومتر از راه های کشور خسارت زده که این میزان راه های خسارت دیده حدود ۶ هزار و ٨۰۰ نقطه از کشور به ویژه شهرهای سیل زده را شامل می شود.

ادعای وزیر راه و شهرسازی در مورد برطرف کردن آسیب ها تا مدت یکسال در حالی عنوان می شود که به عنوان مثال وضع زلزله زدگان استان کرمانشاه بعد از یک سال و نیم هنوز بهبود عمده ای نیافته است و بسیاری از آن ها در چادر و کانتیتر زندگی می کنند. فعالین مدنی و اجتماعی که به یار سیل زدگان شتافته اند، از بی مسئولیت دولت و کندی و ناچیز بودن کمک ها و اقدامات دولتی انتقاد می کنند و به دلیل همین بی مسئولیتی ادعای برطرف کردن آسیب ها و خسارات ناشی از سیل توسط حکومت را غیرواقعی می دانند. به نظر بسیاری از کارشناسان و فعالین اجتماعی، بعد از فروکش سیل، ابعاد فاجعه بار تاثیرات اجتماعی و اقتصادی سیلاب های اخیر به تدریج آشکارتر خواهد شد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.