سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » هزار نفر در جنگ های داخلی سوریه جان باخته اند...

هزار نفر در جنگ های داخلی سوریه جان باخته اند

چکیده :دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در جریان جنگ های داخلی هشت ساله سوریه بیش از ٣۷۰ هزار نفر از جمله ۱۱۲ هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده...


دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در جریان جنگ های داخلی هشت ساله سوریه بیش از ٣۷۰ هزار نفر از جمله ۱۱۲ هزار غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارشی با اشاره به آمار قربانیان جنگ هشت ساله در سوریه اعلام کرد: با آغاز بحران سوریه در مارس ۲۰۱۱ (اسفند ۱٣٨۹) تاکنون ٣۷۱ هزار و ۲۲۲ نفر جان باخته اند.

در میان این قربانیان، بیش از ۱۱۲ هزار غیرنظامی وجود دارد. همچنین بیش از ۲۱ هزار کودک و ۱٣ هزار زن در میان کشته شدگان هستند. دیده بان حقوق بشر سوریه در ماه سپتامبر، آمار کشته شدگان سوریه را بیش از ٣۶۰ هزار نفر اعلام کرده بود.

بنابر گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، این آمار شامل قربانیانی می شود که مرگ آنها در جریان بمباران ها گزارش شده است.
این در حالی است که صندوق کودکان سازمان ملل نیز در گزارشی سال ۲۰۱٨ را مرگبارترین سال برای کودکان در سوریه دانست که شاهد مرگ بیش از ۱۱۰۰ کودک بود.

۱۲ میلیون نفر از ۲۴ میلیون جمعیت سوریه در جریان بحران هشت ساله در این کشور از خانه های خود به دیگر شهرهای سوریه و یا خارج از این کشور آواره شده اند.
در شکست مخالفان اسد و کنترل حدود ٨۰ درصد از خاک این کشور توسط ارتش سوریه، بیش از ۵ میلیون نفر از آوارگان سوریه به خانه های خود بازگشته اند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.