سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » شناسایی ۱۰۰ میلیارد تومان وجه نقد در پرونده سکه ثامن...

شناسایی ۱۰۰ میلیارد تومان وجه نقد در پرونده سکه ثامن

چکیده :وکیل مدافع شکات و مالباختگان پرونده سکه ثامن از شناسایی و توقیف حدود ۱۰۰ میلیارد تومان وجوه نقد در پرونده کلاهبرداری موسوم به «سکه ثامن» خبر...


کلمه -گروه خبر: به گزارش ایرنا، وکیل مدافع شکات و مالباختگان پرونده سکه ثامن از شناسایی و توقیف حدود ۱۰۰ میلیارد تومان وجوه نقد در پرونده کلاهبرداری موسوم به «سکه ثامن» خبر داد.

سایت شرکت ثامن سال ۹۵ فروش طلا به صورت آنلاین را آغاز کرد، شاکیان پرونده سکه ثامن در حال حاضر از مرز چهار هزار نفر گذشته اند.

پیش از این کلمه گزارشی در خصوص این سایت فروش سکه آنلاین داده بود. بنا بر آن گزارش نکته مهم در این میان تبلیغات گسترده خبرگزاری‌های وابسته به نهادهای امنیتی از جمله فارس در خصوص این موسسه بوده است. فارس در رپرتاژ آگهی‌های منتشر شده این موسسه را “نماد اعتماد” و تامین کننده “امنیت کاربران” معرفی می‌کرد.

سایت سکه ثامن در جدیدترین اطلاعیه خود در تاریخ ۲۷ شهریور ماه ۱۳۹۷ به کاربران خود اعلام ورشکستگی کرد. در اطلاعیه این سایت آمده بود: “به اطلاع می‌رساند بنا به استفاده کاربران و تریدر‌ها از ربات‌های غیر مجاز و همچنین کارمند ثامن که به نام شوهر خود معامله می‌کرد به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و… به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و سود‌های غیر متعارف کاربران که به وسیله ربات‌ها و اتو رفرش استفاده شده است، به اطلاع می‌رساند سکه ثامن ورشکستگی خود را اعلام می‌نماید و از امروز فقط کاربران می‌توانند پول‌های خود را بدون دریافت سود‌های غیر متعارف را ثبت درخواست نمایند. کاربران امروز مهلت دارند موجودی خود را به فروش رسانده و درخواست واریز نمایند.”

این نخستین بار نیست که موسسات و شرکت های وابسته به نهادهای امنیتی و یا افراد وابسته به نهادهای انتصابی و امنیتی ورشکسته شده و حتی متهمانشان می‌گریزند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.