سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعتراف دادستان کشور مبنی بر دستور رهبری در خصوص فیلتر فضای مجازی...

اعتراف دادستان کشور مبنی بر دستور رهبری در خصوص فیلتر فضای مجازی

چکیده :منتظری سهوا و یا عمدا در این سخنان، رهبری را دستور دهنده فیلترینگ معرفی و وزیر جوان را متهم به نافرمانی در مقابل دستور رهبری کرده است. اردیبهشت ماه، وقتی دستور فیلتر تلگرام از سوی قوه قضاییه صادر شد، بسیاری نوشتند و خبر دادند که این فیلتر با دستور رهبری بوده، خصوصا که پس از حوادث دی ماه ۹۶، تلگرام و فضای مجازی به تهدیدی تبدیل شده بود که باید هرچه سریعتر محدود...


کلمه -گروه خبر: به نظر می رسد تقابل دولت و قوه قضاییه در خصوص فیلتر اینستاگرام بیشتر شده چرا که قوه قضاییه علیه وزیر ارتباطات اعلام جرم کرده است.

به گزارش برنا جاویدنیا معاون دادستان کل کشور با اعلام این خبر گفته است: “حدود ۲هزار نفر از مردم اهواز و مدعی العموم از وزیر ارتباطات طرح شکایت کرده‌اند که احتمال می رود بعد از بررسی پرونده، حکم انفصال از خدمات دولتی برای وزیر صادر شود. مردم اهواز هم از وزیر ارتباطات و هم مدیران اینستاگرام و تلگرام طرح شکایت کردند.”

نکته خنده دار این خبر، شکایت مردمی از وزیر ارتباطات، تلگرام و اینستاگرام است، شکایت هایی که روزگاری از روزنامه نگاران و فعالان سیاسی می‌شد و امروز به دولت کشیده شده است.

لشکر شاکیان همیشه در قوه قضاییه و خصوصا در دفتر قاضی مرتضوی آماده بودند تا روزنامه‌ای را تعطیل و یا فعالی را روانه‌ی زندان کنند، و امروز این لشکر از وزیر و شبکه های اجتماعی شکایت می کند.

اما فارغ از این خبر نکته‌ی دیگری امروز در خصوص مساله فیلترینگ مطرح شد که آن را میتوان صریح ترین اعتراف در خصوص دستور آیت الله خامنه ای در ارتباط با بستن فضای مجازی دانست.

جعفر منتظری دادستان کل کشور امروز خطاب به وزیر ارتباطات گفت: “مسئولین انتظامی می‌دانند که چه فضای ننگ‌آوری در جامعه ایجاد شده است. سری به دادسرای مبارزه با جرائم رایانه‌ای بزنید؛ چه کسی مسئول است؟ خطاب من به «شخص وزیر ارتباطات» است که یک روزی باید در بیشگاه خداوند متعال جوابگو باشد که برای پاکسازی فضای مجازی همکاری نکرده و نمی‌کند و مصوبات شورای عالی فضای مجازی را زیر پا می‌گذارد. ما هم می‌گوییم وقتی اراده نباشد به نوعی فرار می‌کنند.”

او در ادامه می گوید: “فردا در بیشگاه خداوند چه می‌کنید؟ بنده اخطار می‌دهم و هشدار می‌دهم چون بخشی از مسئولیت در اختیار من است ولی ابزار در اختیار دیگری است، بنده عددی نیستم، وقتی می‌بینم در مقابل دستور و فرمایش مؤکد رهبری این‌گونه مقابله می‌کنند بنده دیگر چه بگویم؟ وقتی در مقابل امر خدا، امر پیامبر و شرع مقدس این‌طور مقاومت می‌کند من چه کار می‌توانم انجام دهم؟”

منتظری سهوا و یا عمدا در این سخنان، رهبری را دستور دهنده فیلترینگ معرفی و وزیر جوان را متهم به نافرمانی در مقابل دستور رهبری کرده است. اردیبهشت ماه، وقتی دستور فیلتر تلگرام از سوی قوه قضاییه صادر شد، بسیاری نوشتند و خبر دادند که این فیلتر با دستور رهبری بوده، خصوصا که پس از حوادث دی ماه ۹۶، تلگرام و فضای مجازی به تهدیدی تبدیل شده بود که باید هرچه سریعتر محدود میشد.

اما بسیاری از وابستگان به جریان اصولگرایی این مساله را رد کرده و گفتند که رهبری هیچ نقشی در این خصوص نداشته و حتی افرادی چون ضرغامی، مدعی شدند که فیلترینگ با دستور روحانی صورت گرفته است، اکنون با این اعتراف صریح مشخص شده که چه کسی دستور فیلتر فضای مجازی را داده است.

از سوی دیگر این اعتراف دیگرهنگام زمانی صورت گرفته که چندی پیش رهبری در سخنانی از جوانان انقلابی خواست تا در فضای مجازی به مقابله با دشمن بروند و همین سبب شد تا بعضی از این موقعیت استفاده کرده و خواستار رفع فیلتر توییتر شوند.

حال مشخص نیست، بنا به اعتراف جعفر منتظری رهبری دقیقا از جوانان خواسته در کدام فضای مجازی فعالیت داشته باشند درحالیکه خود دستور فیلتر تلگرام و توییتر و اینستاگرام و مجموعا شبکه های اطلاع رسانی را صادر میکند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.