سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

این “کوررنگی” است نه بصیرت!

چکیده :ترازو را عمری است که اشتباه گرفته‌اید سردار! اگر «ترامپ سریعا قبول کند» که با ما دیدار کند «نشانه عزت ماست» و مثلا اگر سریعا نپذیرد نشانه ذلت ما؟ آن‌وقت اگر «کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه ایران تا یمن برسد» اما به خود مردم ایران نرسد نشانه‌ی اقتدار ماست؟ همین دیروز امام جمعه مشهد که از رفقای گرمابه و گلستانِ شماست گفت: «مردم گوشت ندارند بخورند و اوّلیات زندگی اداره نمی‌شود» و هشدار داد که وضعیت دارد در «گرداب» فرو...


محمدجواد اکبرین

سردار اسماعیل قاآنی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: «امروز اگر یکی از شخصیت‌های کشور اعلام کند قصد دیدار با رئیس جمهوری آمریکا را داریم، ترامپ سریعا قبول می‌کند که این نشانه عزت ماست… روزی که نخستین کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه ایران عازم یمن شد، همه در دنیا بسیج شدند و سایه به سایه کشتی ما آمدند تا جلوی آن را بگیرند ولی موفق نشدند». (خبرگزاری ایرنا)

ترازو را عمری است که اشتباه گرفته‌اید سردار! اگر «ترامپ سریعا قبول کند» که با ما دیدار کند «نشانه عزت ماست» و مثلا اگر سریعا نپذیرد نشانه ذلت ما؟ آن‌وقت اگر «کشتی حامل کمک‌های بشر دوستانه ایران تا یمن برسد» اما به خود مردم ایران نرسد نشانه‌ی اقتدار ماست؟ همین دیروز امام جمعه مشهد که از رفقای گرمابه و گلستانِ شماست گفت: «مردم گوشت ندارند بخورند و اوّلیات زندگی اداره نمی‌شود» و هشدار داد که وضعیت دارد در «گرداب» فرو می‌رود.

مهم نیست «ترامپ سریعا قبول می‌کند» یا نه؛ مهم این است که مردمِ خودتان قبول‌تان کنند و در زندگی زیر سایه‌ی حکومت شما احساس عزت کنند! علیه آمریکا شعار می‌دهید اما عزت‌تان را با پاسخ مثبت و منفیِ دفتر رئیس‌جمهور آمریکا می‌سنجید؟ عزت نه روی میز کار ترامپ است نه داخل کشتی‌های عازم یمن!

عزت در خاک و خانه‌ی مردمی است که توقع دارند برای سفره و سفرشان خجالت‌زده و ناتوان نباشند. آن پیرِ در حصر، همان روزها از شما ‌پرسید: «چگونه توضیح دهیم که…مسئله مردم قطعاً این نیست که فلانی باشد و فلانی نباشد؟ مسئله‌ی آنها این است که به یک ملتِ بزرگ، بزرگی فروخته می‌شود/ما نمی‌توانیم راجع به عزت مردم غزّه، حزب‌الله و لبنان صحبت کنیم و عزت خود را نادیده بگیریم».

می‌دانید سردار؟ چشمی که کشتیِ شکسته‌ی مردم خودش را نمی‌بیند اما کشتی‌های پر از آذوقه را تا فرسنگ‌ها دورتر ارسال و دنبال می‌کند دچار کوررنگی است حتی اگر نامش را #بصیرت بگذارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.