سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

سخنی با آیت‌الله خامنه‌ای

چکیده :به جای نوشتن پیام به جوانان، پیام جوانان را بشنوید. در این بیانیه باز هم از جوانانی نوشته‌اید که در مساجد به «اعتکاف» می‌روند. ایرانِ رنجدیده‌ی ما دهها میلیون جوان دارد که نه اهل اعتکاف‌اند و نه راهی به مراسم‌های «فدای رهبرم» در دیدارهای شما دارند. تاریخ گواهی می‌دهد که شعار «فدایت شوم» گوش دیکتاتورها را کر می‌کند. اگر از عِقاب خدا نمی‌ترسید از کتاب تاریخ...


محمدجواد اکبرین

بیانیه «مهم» رهبر جمهوری اسلامی برای «۴۰سال دوم انقلاب» که پس از چند روز تبلیغات در ۶۵۰۰کلمه منتشر شد حتی یک سخن تازه نداشت و تکرار سخنرانی‌های ۳۰ساله‌اش بود. ۴ماه پیش هم بیانیه‌ی «الگوی‌ پیشرفتِ ۵۰سال آینده» را با مجموعه‌ای از رؤیاهای تکراری منتشر کرد. این یعنی رهبری دیگر حرف تازه‌ای ندارد جز تکرار مکرّرات و بازی با اعداد.

حرف تازه، یعنی حرفی که یا راه تازه‌ای بگشاید که خطاهای گذشته را جبران کند، یا به نقدها و نارضایتی‌های مردم پاسخی اقناعی بدهد یا حداقل باب گفتگو را در مسائل اختلافی باز کند.

کسی که طی ۳۰سال یک مجموعه حرفها را یک‌طرفه تکرار و مخالفش را مجازات می‌کند یک انشاءنویسِ متوهّم است نه یک رهبرِ استراتژیست.

این بیانیه حتی می‌تواند هشداری برای آن دسته از هواداران باهوشِ او باشد که در این بیانیه، منتظر استدلال تازه و چشم‌انداز قانع‌کننده‌ای در موج عظیم نارضایتی‌ها بودند.

و اما سخنی با آیت‌الله خامنه‌ای: یادتان هست پس از «پیام‌تان به جوانان اروپا» برخی گفتند و نوشتند که «این پیام بسیاری از جوانان غربی را متحول کرده»؟ همان‌ها لابد به شما خواهند گفت که این بیانیه جوانان ایرانی را متحول کرده است. از این مشاوران بترسید و از سرنوشت رهبرانی که به ستایش‌های چاپلوسانِ تاجر و مشاوران فاجِر دلبسته بودند عبرت بگیرید. آنچه آنها در مقابل‌تان به دست گرفته‌اند آینه نیست، کاریکاتوری است از آنچه نیستید. کسی که آفتاب عمرش لب بام است بیش از دیگران باید در جستجوی آینه باشد.

به جای نوشتن پیام به جوانان، پیام جوانان را بشنوید. در این بیانیه باز هم از جوانانی نوشته‌اید که در مساجد به «اعتکاف» می‌روند. ایرانِ رنجدیده‌ی ما دهها میلیون جوان دارد که نه اهل اعتکاف‌اند و نه راهی به مراسم‌های «فدای رهبرم» در دیدارهای شما دارند. تاریخ گواهی می‌دهد که شعار «فدایت شوم» گوش دیکتاتورها را کر می‌کند. اگر از عِقاب خدا نمی‌ترسید از کتاب تاریخ بترسید.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.