سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اعضای برکنار شده کمیسیون‌های انتخابات افغانستان ممنوع الخروج شدند...

اعضای برکنار شده کمیسیون‌های انتخابات افغانستان ممنوع الخروج شدند

چکیده :دوازده عضو برکنارشده کمیسیون‌های انتخابات و شکایات انتخاباتی به شمول روسای آنها، ممنوع الخروج شده‌اند. دادستانی کل افغانستان اعلام کرد که این اقدام با هدف بررسی اتهام‌های مطرح شده علیه آن‌ها از جمله سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای گرفته شده...


دوازده عضو برکنارشده کمیسیون‌های انتخابات و شکایات انتخاباتی به شمول روسای آنها، ممنوع الخروج شده‌اند.

دادستانی کل افغانستان اعلام کرد که این اقدام با هدف بررسی اتهام‌های مطرح شده علیه آن‌ها از جمله سوء استفاده از صلاحیت‌های وظیفه‌ای گرفته شده است.

امروز، ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که اعضای هر دو کمیسیون انتخابات بعد از امضای قانون جدید انتخابات توسط اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان معزول محسوب می‌شوند.

مسئولیت پیش‌برد امور کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخابات افغانستان تا تعیین اعضای جدید به دبیرخانه‌ این کمیسیون‌ها سپرده شده است.

اعضای کمیسیون درست زمانی معزول می‌شوند که تاکنون نتایج نهایی انتخابات پارلمانی که ۲۸ و ۲۹ میزان/مهر امسال برگزار شده بود، اعلام نشده است.

در خبرنامه ریاست جمهوری که امروز، سه شنبه (۲۳ دلو/بهمن) نشر شد، آمده است که در قانون جدید بعد از مشورت با احزاب سیاسی، نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری و نهادهای جامعه مدنی مرتبط با انتخابات روی ۳۹ مورد اصلاحات در قانون انتخابات به اتفاق آرا توافق صورت گرفته است.

براساس نسخه‌ای ازاین قانون تعدیل شده که به دست بی‌بی‌سی رسیده، مهمترین تعدیلات نحوه انتخاب اعضای کمیسیون است.

در قانون جدید آمده که به منظور اداره و نظارت بر هر نـوع انتخابات و مراجعه به آرای عمومی در کشور کمیسیون مرکب از هفت عضو مطابق احکام این قانون، ایجاد می‌گردد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.