سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » گستاخی‌های پایان‌ناپذیر کیهان، این بار به فاطمه معتمدآریا: حالا که پیرزن شده‌ای...

گستاخی‌های پایان‌ناپذیر کیهان، این بار به فاطمه معتمدآریا: حالا که پیرزن شده‌اید نمکدان نشکنید

چکیده :پیرزن یا پیرمرد بودن نشانه تحقیر نیست، نشانه‌ی بلوغ و گذر عمر و کسب تجربه است و چه خوب که انسان، پیرزنی چون فاطمه معتمد آریا باشد، چهره‌ای محبوب همگان که در هر خیابان پای می‌گذارد عده‌ای خوشحال از دیدن او می‌شوند تا پیرمردی چون حسین شریعتمداری که زبانش جز به توهین و افترا باز نمی‌شود و انسان‌ها با دیدنش روی بر...


روزنامه کیهان در یادداشتی با پیرزن خطاب قرار دادن فاطمه معتمدآریا هنرمند پرآوازه کشورمان نوشت:

“شب گذشته در مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر، یک پیرزن بازیگر که در طول چهل سال گذشته بیشترین مجال را برای حضور در سینمای ایران داشته است، با بی‌انصافی به سیاه‌نمایی درباره شرایط حضور خود در سینما پرداخت و خبر دروغی را درباره یک شاعر به عنوان یک واقعیت، به زبان آورد و منتشر کرد.

انتظار آن بود حالا که پیرزنی سرد و گرم چشیده هستید، از گذران عمرتان عبرت گرفته و از حداقل بینش و دانش برخوردار باشی. نمکدان نشکنید، منشا نشر دروغ نشوید و عاقلانه زندگی کنید.”

کیهانیان گمان می‌برند که با پیرزن خطاب قرار دادن معتمدآریا به او توهین می کنند، در حالیکه حسین شریعتمداری هم خود پیرمرد شده است.

پیرزن یا پیرمرد بودن نشانه تحقیر نیست، نشانه‌ی بلوغ و گذر عمر و کسب تجربه است و چه خوب که انسان، پیرزنی چون فاطمه معتمد آریا باشد، چهره‌ای محبوب همگان که در هر خیابان پای می‌گذارد عده‌ای خوشحال از دیدن او می‌شوند تا پیرمردی چون حسین شریعتمداری که زبانش جز به توهین و افترا باز نمی‌شود و انسان‌ها با دیدنش روی بر می‌گردانند.

و اما در خصوص منت‌هایی که این روزنامه بر سر معتمدآریا گذاشته است، اتفاقا این هنرمند کشورمان است که با بازی در نقش‌های متعدد که بخشی از آن هم مادر شهید و یا جانباز بوده، بیشترین خدمت را به این نظام و کشور و انقلاب و انتقال آنچه بر این سرزمین رفته به نسل‌های بعد کرده است.

امثال معتمدآریاها هستند که به سینمای این کشور اعتبار و آبرو بخشیده‌اند، هرچند با جفاهای بسیار رو برو شده‌اند و به جای آنکه قدر ببینند دشنام شنیده‌اند. هرچند او و همه می‌دانند گذشت از بزرگان است و صبوری و متانت وی، پاسخ کاملی به هتاکان است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.