سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادگاه فعالان محیط زیستی پس از گذشت یک برگزار شد...

دادگاه فعالان محیط زیستی پس از گذشت یک برگزار شد

چکیده :بیش از یک سال است که این فعالان محیط زیستی در زندان بسر می برند و نهایتا صبح امروز نخستین جلسه دادگاه آنان برگزار شد. سال گذشته پس از آنکه پسر کاووس امامی یکی از فعالان محیط زیستی بازداشت شده خبر از خودکشی پدر خود در زندان داد، جامعه از بازداشت تعدادی از فعالان محیط زیستی توسط اطلاعات سپاه باخبر...


 جلسه محاکمه ۸ فعال محیط زیست متهم به جاسوسی صبح امروز به صورت غیرعلنی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی و با حضور مستشار دادگاه برگزار شد.
به گزارش میزان، در این جلسه از دادگاه که وکلای تعیینی متهمان نیز در ان حضور داشتند، نماینده دادستان تهران بخشی از کیفرخواست پرونده را قرائت کرد.
بیش از یک سال است که این فعالان محیط زیستی در زندان بسر می برند و نهایتا صبح امروز نخستین جلسه دادگاه آنان برگزار شد.
به گزارش کلمه سال گذشته پس از آنکه پسر کاووس امامی یکی از فعالان محیط زیستی بازداشت شده خبر از خودکشی پدر خود در زندان داد، جامعه از بازداشت تعدادی از فعالان محیط زیستی توسط اطلاعات سپاه باخبر شد.
طی این یک سال خانواده‌ی فعالان محیط زیستی بازداشت شده، در نامه‌های متعدد خطاب به سران قوا و رهبری، نگرانی خود را نسبت به وضعیت سلامت زندانیان خود اعلام کرده و خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت آنان شذند.
قوه قضاییه و رسانه های نزدیک به سپاه اتهام این افراد را جاسوسی عنوان کرده‌اند، عنوان اتهامی که بارها توسط وزارت اطلاعات و سازمان محیط زیست رد شده است.
«افساد فی الارض»، یکی از موارد اتهامی است که مقام‌های قضایی علیه ۵ نفر از فعالان محیط زیست  به کار برده‌اند.
چندی پیش کلمه در گزارشی خبر داده بود که دلیل بازداشت این فعالان محیط زیستی از سوی اطلاعات سپاه جاسوس بودن این افراد نبوده و در واقع سپاه به دنبال زمین هایی بوده که این این افراد در آنجا از یوزها مراقبت می کردند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.