سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چرا به شکایت زندانیان ۸۸ رسیدگی نمی شود؟...

چرا به شکایت زندانیان ۸۸ رسیدگی نمی شود؟

چکیده :دو حزب "مشارکت" و "مجاهدین انقلاب" را منحل کردند بدون آنکه از نمایندگان دو حزب یا وکلای آنها برای شرکت در دادگاه و استماع دفاعیه ایشان دعوت کنند.هنوز هم ما حکم انحلال و دلایل آن را دریافت نکرده‌ایم. احکام دادگاه‌های رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان ۸۸ هنوز منتشر نشده است زیرا مستندات قانونی لازم را برای محکومیت ما به زندان نداشتند و...


منتخب مناظره تاجزاده زاکانی:
دو حزب “مشارکت” و “مجاهدین انقلاب” را منحل کردند بدون آنکه از نمایندگان دو حزب یا وکلای آنها برای شرکت در دادگاه و استماع دفاعیه ایشان دعوت کنند.هنوز هم ما حکم انحلال و دلایل آن را دریافت نکرده‌ایم. احکام دادگاه‌های رسیدگی به اتهامات بازداشت‌شدگان ۸۸ هنوز منتشر نشده است زیرا مستندات قانونی لازم را برای محکومیت ما به زندان نداشتند و ندارند.
بیش از ۳۰ زندانی سیاسی ۸۸ شکایت نامه‌ای درباره ضرب و شتم خود تسلیم قوه قضائیه کردند. امضاکنندگان را به‌عنوان متهم احضار کردند و از تک تک آنها پرسیدند نامه را چه کسی نوشته است، به‌جای آنکه به اتهام شکنجه رسیدگی کنند!؟
ما ۷ نفر (بهزاد نبوی، امین‌زاده، رمضان‌زاده، صفایی‌فراهانی، عرب‌سرخی، میردامادی و من) که فردای انتخابات بازداشت شدیم، از سردار مشفق به اتهام کودتای انتخاباتی ۸۸ قرارگاه ثارالله سپاه شکایت کردیم. قوه قضائیه حتی یکبار ما را نخواست که شکایت ما را پیگیری کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.