سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نگاه کیهانی به مناظره تاج‌زاده و زاکانی/ وقتی دوباره تاج‌زاده معاون سیاسی وزیر کش...

نگاه کیهانی به مناظره تاج‌زاده و زاکانی/ وقتی دوباره تاج‌زاده معاون سیاسی وزیر کشور می‌شود، نه فعال فتنه

چکیده :به نظر می‌رسد مناظره سیدمصطفی تاج‌زاده و علیرضا زاکانی بر روزنامه کیهان هم تاثیر خود را گذاشته است. این روزنامه در شماره‌ی امروز خود به این مناظره پرداخته و در صفحه اول خود با تیتر: "در مناظره زاکانی و تاج‌زاده چه گذشت؟" به این مناظره واکنش نشان داده است. نکته قابل تامل گزارش خبری روزنامه کیهان آن است که این روزنامه تا پیش از برگزاری این مناظره، از تاج‌زاده به عنوان فعال فتنه نام می‌برد اما در گزارش امروز خود، سیدمصطفی تاجزاده را به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات معرفی کرده است نه فعال...


امتداد- گروه سیاسی: به نظر می‌رسد مناظره سیدمصطفی تاج‌زاده و علیرضا زاکانی بر روزنامه کیهان هم تاثیر خود را گذاشته است.

این روزنامه در شماره‌ی امروز خود به این مناظره پرداخته و در صفحه اول خود با تیتر: “در مناظره زاکانی و تاج‌زاده چه گذشت؟” به این مناظره واکنش نشان داده است.

نکته قابل تامل گزارش خبری روزنامه کیهان آن است که این روزنامه تا پیش از برگزاری این مناظره، از تاج‌زاده به عنوان فعال فتنه نام می‌برد اما در گزارش امروز خود، سیدمصطفی تاجزاده را به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات معرفی کرده است نه فعال فتنه.

البته این روزنامه در شماره‌ی پس از مناظره‌ی نخست نیز چنین رفتاری را داشت و در حالیکه پیشتر حتی در صفحات درونی و لایی خود نام تاج‌زاده را منتشر نمی‌کرد، بعد از مناظره اول بخشی از حرف‌های او را به عنوان تیتری در صفحه اصلی منتشر کرد.

روزنامه کیهان بی‌دلیل یک روز پس از مناظره نخست، مصطفی تاج‌زاده را به عنوان معاون سیاسی وزارت کشور دولت سیدمحمد خاتمی در روزنامه‌ی خود معرفی نکرد، در واقع این روزنامه می‌خواست از این موقعیت استفاده کرده و علی لاریجانی را مورد حمله قرار دهد.

اما در مطلب امروز کیهان در تلاش برای مچ‌گیری از تاج‌زاده بر آمد و نوشت: “یکی از نکات قابل توجه در این دو مناظره آن بود که تاج‌زاده در اقدامی غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی به جای آنکه با زاکانی مناظره کند ترجیح داد با افراد و نهادهای غایب مناظره کند. از این رو از حدادعادل، آیت‌الله احمد جنتی و سپاه پاسداران نام برد و آنها را متهم به دروغگویی، فعالیت‌های سیاسی و عبور از رأی مردم کرد. زاکانی هم به او توصیه کرد اخلاق را رعایت کند. افرادی که نام برده‌اید در این جلسه حضور ندارند و اگر مطلبی هم دارید باید وقتی که این افراد حضور دارند، مطرح کنید.”

هرچند وقتی زاکانی عکس برادر رئیس جمهور را نشان داد و فیلم اعترافات ابطحی را پخش کرد، از نظر کیهان عملی اخلاقی انجام داده است. البته تاج‌زاده با نام آوردن از این افراد آنان را نیز به مناظره دعوت کرد اما زاکانی فقط ادعاهای خود را تکرار کرد و در عین حال خواستار مناظره با سیدمحمد خاتمی شد.

کیهان نه تنها محکوم‌کننده رفتار زاکانی نیست که با افتخار می نویسد: “اعترافات عجیب و غریب اصلاح‌طلبان در مواجهه با بازجویان سال‌هاست آنها را اذیت می‌کند. همانند اعترافات جالبی که ابطحی کرد و پخش مجدد آن در مناظره چهره تاج‌زاده را درهم کشید.”

روزنامه کیهان در بخش دیگری از این مطلب به بحث فساد مطرح‌شده در مناظره می پردازد و انگار که مچ بزرگی گرفته است مدعی می‌شود: “زاکانی فساد در همه دولت‌ها را محکوم کرد ولی تاج‌زاده می‌گفت دولت خاتمی و موسوی پاک‌ترین دولت‌ها هستند، همین تعصب جناحی یعنی «نگاه سیاسی» به فساد داشتن است. به تعبیر ساده‌تر همان ابتدا صلاحیت افرادی همانند تاج‌زاده برای سخن گفتن درباره فساد زیر سؤال است.”

اما این ادعا جایی مخدوش می‌شود که زاکانی در پاسخ به سوال امتداد حاضر نشد در مورد فساد ستادهای قالیباف و زمان شهرداری سخنی بگوید و پاسخ داد که این موضوع به او ربطی ندارد و از خود قالیباف سوال کنند.

حال این تناقص مطرح می‌شود که اگر فساد قالیباف به زاکانی که رییس ستادش بوده ربطی ندارد، چطور فساد حسین فریدون به تاج‌زاده ربط دارد و ادعای بی‌طرفی و فراجناحی عمل کردن زاکانی پیش از همیشه زیر سوال می‌رود.

در اینجا بد نیست نگاهی داشته باشیم به آنچه که کیهان طی این سال‌ها در مورد تاج‌زاده نوشته است:

کیهان اول اردیبهشت: روزنامه آرمان دیروز در مصاحبه با یکی از محکومین فتنه ۸۸ نوشت….

کیهان دوم آبان: روزنامه زنجیره‌ای آفتاب یزد در گزارشی از محکوم فتنه آمریکایی – انگلیسی – صهیونیستی ۸۸ قهرمان مبارزه با براندازان ساخته و او را هدف حمله و هجوم ضدانقلاب خواند!

کیهان ۱۸ دی در گزارش اصلی: م.ت یکی از محکومین فتنه نیز در صفحه شخصی خود….


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.