سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یک سال پس از اعتراضات دی ماه ۹۶؛ مادر سینا قنبری گفت که فرزندش را در زندان کشته‌اند...

یک سال پس از اعتراضات دی ماه ۹۶؛ مادر سینا قنبری گفت که فرزندش را در زندان کشته‌اند

چکیده : مادر «سینا قنبری» جوانی که در جریان اعتراض‌های دی ماه سال پیش مورد بازداشت قرار گرفته بود در مصاحبه‌ای اعلام کرده که فرزندش در زندان به قتل رسیده...


کلمه – گروه خبر: یک سال از حوادث دی ماه سال ۹۶ می گذرد و اکنون مادر یکی از جوانان بازداشت شده در آن اعتراضات می‌گوید که فرزندش را در زندان اوین کشته اند.

به گزارش کلمه؛ سینا قنبری به دلیل شرکت در اعتراض‌های سال ۱۳۹۶ از سوی نیروی انتظامی بازداشت شده بود و پس از انتقال به زندان اوین در روز ۱۶ دی‌ماه در قرنطینه بند چهار این زندان درگذشت. علاوه بر سینا قنبری در تهران، وحید حیدری در اراک، سارو قهرمانی و کیانوش زندی در سنندج و شهاب‌الدین ابطحی در اراک از جمله بازداشتی‌های اعتراضات دی ماه ۹۶ بودند که اعلام شد در زندان درگذشته‌اند.

پس از انتشار این خبر و فشار افکار عمومی در مورد چرایی فوت این جوانان در زندان، مجلس کمیته‌ای برای بررسی علت این مرگ‌ها در زندان تشکیل داد. نهایتا نمایندگان مجلس با دیدن تصاویر ناقص از زندان اوین پیش از این نتوانستند پیگیر ماجرا شوند و مقامات قضایی نیز با معتاد خواندن سینا قنبری علت مرگ را خودکشی اعلام کردند.

هرچند که پیش از افشای این مرگ در زندان، مقامات قضایی اعلام کرده بودند جوانی معتاد که هیچ ارتباطی به قضیه اعتراضات دی ماه نداشته در زندان خودکشی کرده است اما پس از افشای کامل ماجرا مجبور شدند که اعتراف کنند این فرد از بازداشت شدگان دی ماه بوده است.

حال یک سال پس از آن ماجرا مادر «سینا قنبری» جوانی که در جریان اعتراض‌های دی ماه سال پیش مورد بازداشت قرار گرفته بود در مصاحبه‌ای اعلام کرده که فرزندش در زندان به قتل رسیده است.

مادر او اکنون در مصاحبه‌ای از سکوت یک ساله خود ابراز پشیمانی کرده و گفته که دوست دارد همه بدانند پسرش در زندان کشته شده است. او همچنین گفته که فرزندش پیش از بازداشت با شور و هیجان برای تولدش برنامه‌ریزی کرده بوده و در نتیجه امکان نداشته که فردی با این روحیه دست به خودکشی بزند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.