سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » بیگدلی دانشجوی ستاره‌دار: از دانشگاه آزاد شکایت می‌کنم/ از محل کار نیز اخراج شده‌...

بیگدلی دانشجوی ستاره‌دار: از دانشگاه آزاد شکایت می‌کنم/ از محل کار نیز اخراج شده‌ام!

چکیده :س از اطلاع از موانع موجود، به حراست دانشگاه مراجعه کردیم که عنوان کردند؛ مشکلی ندارند و باید به اداره اطلاعات زنجان مراجعه کنم که با وجود تماس‌های مداوم با ستاد خبری وزارت اطلاعات در زنجان، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ام. البته در این بین، پیگیری‌هایی که از جانب خانم سعیدی، نماینده تهران داشتیم نیز به نتیجه نرسیده و به گفته این نماینده، دانشگاه آزاد در برابر مجلس، به هیچ عنوان پاسخگو...


ماجرای دانشجویان ستاره‌دار و محروم از تحصیل در سال جاری، در حالی همچنان در محافل رسانه‌ای مطرح می‌شود که شیعه‌علی و بیگدلی، دو تن از دانشجویان پذیرفته‌شده در مقطع دکترای دانشگاه آزاد، همچنان در وضعیت نامعلوم به سر برده و پیگیر مسئله حق بدیهی تحصیل خود هستند.

مهدی بیگدلی، فرزند شهید بیگدلی و یکی دیگر دانشجوی ستاره‌دار پذیرفته شده در مقطع دکترای فلسفه تطبیقی دانشگاه آزاد ضمن تشریح وضعیت خود در گفت‌وگو با امتداد، اظهار داشت: در سال ۹۱ هنگام تحصیل در مقطع ارشد رشته فلسفه در دانشگاه آزاد بودم که در ترم دوم نامه‌ای به آموزش دانشکده آمده و عنوان شد که نامبرده صلاحیت ادامه تحصیل را نداشته و ثبت نام ایشان کان‌لم‌یکن تلقی می‌شود.

وی افزود: پس از این بود که به بنیاد شهید مراجعه و تقاضای پیگیری کردم و این نهاد به هیچ عنوان به مسئله ورود نکرد. پس از روی کار آمدن دولت اول روحانی، شکایتی را از مرکز آزمون دانشگاه داشتم و با پیگیری علوی، وزیر اطلاعات، ادامه تحصیل من بلامانع تلقی شد تا فارغ‌التحصیل شدم.

بیگدلی یادآور شد: با شرکت در کنکور دکتری، در رشته فلسفه تطبیقی، رتبه ۱۵ را کسب و مجاز به انتخاب رشته شدم و مصاحبه خوبی در ورود به دانشگاه داشتم. اما در زمان اعلام نتایج نهایی بود که جواب قبولی من در سایت درج نشد.

این دانشجوی ستاره‌دار تصریح کرد: پس از اطلاع از موانع موجود، به حراست دانشگاه مراجعه کردیم که عنوان کردند؛ مشکلی ندارند و باید به اداره اطلاعات زنجان مراجعه کنم که با وجود تماس‌های مداوم با ستاد خبری وزارت اطلاعات در زنجان، هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ام. البته در این بین، پیگیری‌هایی که از جانب خانم سعیدی، نماینده تهران داشتیم نیز به نتیجه نرسیده و به گفته این نماینده، دانشگاه آزاد در برابر مجلس، به هیچ عنوان پاسخگو نیست.

وی با بیان اینکه از محل کار خود در اداره برق زنجان نیز به نوعی اخراج شده، گفت: من از سال ۸۶ تا ۹۰ در این اداره شاغل بودم که پس از بارها احضار و پاسخگویی، با عدم تمدید قرارداد، به نوعی از این حرفه نیز شامل استعفای اجباری شده‌ام. پس از این البته پیگیری‌هایی از طریق بنیاد شهید داشتیم که دوستان به جای پیگیری مسئله، با حضور در منزل، با سرزنش بنده، لزوم رعایت شان شهدا و خانواده شهدا را به ما گوشزد کردند!

وی در پایان نیز گفت: بدون تردید با همراهی شیعه‌علی از دانشگاه آزاد شکایت خواهم کرد تا بتوانم از طریق دستگاه قضایی وضعیت حق بدیهی تحصیلم را روشن کنم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.