سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » افاضات جدید شیخ محمد یزدی: نظام بیشترین ترحم را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده...

افاضات جدید شیخ محمد یزدی: نظام بیشترین ترحم را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده

چکیده :شیخ همیشه عصبانی، این روزها که به شدت مریض است باید بیشتر به فکر گذشته‌ی خود باشد و برای آینده طلب مغفرت کند، اما کمکان در حال ادعاهی واهی و تهمت زدن به دیگران است. ادعاهای وی در خصوص رفتار با فعالان جنبش سبز و محصورین نیز جالب است. بیش از نه سال است که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد بدون محاکمه در حصر هستند. آنها نه تنها محاکمه نشده که در شرایطی بدتر از زندان نیز نگهداری شده اند. پنجره های بسته و درهای قفل شده، عدم هرگونه ارتباط با بیرون و ماه ها بیخبری از محصورین، کمترین اقداماتی است که طی این سالها علیه آنان صورت گرفته...


کلمه -گروه خبر: محمدیزدی این روزها خبرساز شده است، گویا هرچه پیرتر می شود بیشتر تمایل به حرف زدن پیدا میکند، حرفهایی پرحاشیه که منجر به واکنش‌های فراوان می شوند.

او امروز نیز ادعاهایی را در خصوص سران محصور جنبش سبز مطرح کرد و مدعی شد: “نظام اسلامی بیشترین ترحم و مهربانی را نسبت به عناصر فتنه ۸۸ انجام داده است، اگر پرونده‌های این دو فرد به جریان بیفتد سنگین‌ترین احکام ممکن برای آن‌ها صادر می‌شود.”

همین چند روز پیش بود که وی مدعی شد در این ۴۰ سال به اندازه ۴۰۰ سال پیشرفت کرده ایم، ادعایی که با واکنش های بسیار مواجه شد و حتی روز گذشته زائری به کنایه به وی گفت: ” کسی که می‌گوید ما در این ۴۰ سال به اندازه ۴۰۰ سال پیشرفت کردیم، آیا خبر دارد در جامعه چه می‌گذرد؟ او نهایتا به این فکر می‌کند که وقتی از دنیا رفت در حرم حضرت معصومه(س) دفنش کنند.”

البته این تمام حواشی چند وقت اخیر شیخ نیست، او چند ماه پیش نیز در پی دیدار آیت الله شبیری زنجانی با سید محمد خاتمی و عبدالله نوری، نامه‌ای به این مرجع تقلید نوشت و او را تهدید کرد.نامه‌ی محمد یزدی با واکنش های بسیاری مواجه شد و پاسخ های بسیار تندی از سوی حوزه و جریانات سیاسی در یافت کرد.

شیخ همیشه عصبانی، این روزها که به شدت مریض است باید بیشتر به فکر گذشته‌ی خود باشد و برای آینده طلب مغفرت کند، اما کمکان در حال ادعاهی واهی و تهمت زدن به دیگران است. ادعاهای وی در خصوص رفتار با فعالان جنبش سبز و محصورین نیز جالب است.

بیش از نه سال است که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد بدون محاکمه در حصر هستند. آنها نه تنها محاکمه نشده که در شرایطی بدتر از زندان نیز نگهداری شده اند. پنجره های بسته و درهای قفل شده، عدم هرگونه ارتباط با بیرون و ماه ها بیخبری از محصورین، کمترین اقداماتی است که طی این سالها علیه آنان صورت گرفته است.

دیگر فعالان سیاسی نیز که وضعیتشان مشخص است. احکام سنگین بالای ۵ سال، انفرادی های طولانی مدت، محروم شدن از حقوق قانونی و حتی بیکاری های طولانی مدت پس از زندان، گوشه ای از آنچیزی است که بر آنها طی این ده سال بر زندانیان رفته است.

و اما نکته آخر آنکه شیخ محصورین را از چه می ترساند در حالیکه خود بارها تقاضای دادگاه داشته اند. مگر نه اینکه همین چند روز پیش میرحسین موسوی خواست که نوار کامل صحبت هایش با رهبری منتشر شود. اتفاقا محصورین آمده هستند، آماده ی هر دادگاهی و برخلاف خواست نه ساله ی آنان تا کنون هیچ دادگاهی برگزار نشده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.