سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دادستان تهران رضا خاتمی را به دلیل افشای تقلب در سال ۸۸ تهدید کرد...

دادستان تهران رضا خاتمی را به دلیل افشای تقلب در سال ۸۸ تهدید کرد

چکیده :دادستان تهران در حالی مدعی می شود که اظهارات رضا خاتمی صحت ندارد که وی در حال حاضر در مرحله ‌ی بازپرسی به سر می‌برد و مدارک و مستندات این مرحله را در اختیار بازپرس قرار داده است و تا این لحظه دادگاهی برای وی تشکیل نشده تا مشخص شود اظهاراتش در خصوص تقلب در انتخابات خرداد ۸۸ صحیح بوده یا خیر! به نظر می رسد در خصوص این پرونده، چون دیگر پرونده های سیاسی تصمیم گیری‌ در جای دیگری شده و دادستان و نهادهای امنیتی تشکیل دهنده این پرونده فارغ از مستندات ارائه شده و دادگاهی که هنوز تشکیل نشده است تصمیم گرفته اند تا رای خود را صادر...


کلمه – گروه خبر: دادستان تهران امروز در خصوص اظهارات اخیر محمد رضا خاتمی در ارتباط با تقلب ۸ میلیونی در انتخابات خرداد ۸۸ مدعی شد: “مطابق بررسی‌ها این اظهارات صحت نداشت و این فرد هفته قبل به دادستانی مراجعه کرده و تحقیقات به اتمام رسیده و به زودی در مورد این فرد اتخاذ تصمیم خواهیم کرد.”

دادستان تهران در حالی مدعی می شود که اظهارات رضا خاتمی صحت ندارد که وی در حال حاضر در مرحله ‌ی بازپرسی به سر می‌برد و مدارک و مستندات این مرحله را در اختیار بازپرس قرار داده است و تا این لحظه دادگاهی برای وی تشکیل نشده تا مشخص شود اظهاراتش در خصوص تقلب در انتخابات خرداد ۸۸ صحیح بوده یا خیر!

به نظر می رسد در خصوص این پرونده، چون دیگر پرونده های سیاسی تصمیم گیری‌ در جای دیگری شده و دادستان و نهادهای امنیتی تشکیل دهنده این پرونده فارغ از مستندات ارائه شده و دادگاهی که هنوز تشکیل نشده است تصمیم گرفته اند تا رای خود را صادر کنند.

این روزها مجددا بحث انتخابات ۸۸ به یکی از موضوعات اصلی سیاسی تبدیل شده است. در آستانه‌ی ۹ دی ماه در حالیکه رسانه‌های سرکوب گر و سیمای میلی چون همیشه در حال تحریف وقایع عاشورای ۸۸ بودند، فیلمی از آیت الله خامنه ای مربوط به ۳۰ خرداد ۸۸ منتشر شد که در ان فیلم مدعی شده بود با فرستادن فردی نزد میرحسین موسوی از او خواسته بود تا متنبه شده و از دست از ادامه‌ی اعتراضات بردارد.

پس از انتشار این فیلم تقطیع شده، میرحسین موسوی از حصر پیام داد تا فیلم کامل صحبت های او با آیت الله خامنه‌ای منتشر شود تا مشخص گردد بین آنها چه گذشته است. در خواست میرحسین موسوی با استقبال فعالان سیاسی و طرفداران جنبش سبز مواجه شد و در یک طوفان توییتری خواستند تا آن فیلم به طور کامل پخش شود.

طی تمام این سالها نیز بارها محصورین درخواست دادگاه داشته اند تا بتوانند در دادگاه حرفهایشان را زده و اسناد و مدارکشان را ارائه دهند، اما نه تنها به آنها هیچ گاه فرصت حضور در صدا و سیما داده نشد که حتی دادگاهی نیز تشکیل نشد تا انان بتوانند حرفشان را بزنند و البته این فرصت به دیگران نیز داده نشد.

از سال ۸۸ تا کنون تمامی دادگاه های تشکیل شده برای فعالان سیاسی با اتهامات واهی همراه بوده و با پیش کشیدن مسائل دروغ تشکیل شده، حکم های سنگینی به معترضان انتخابات ۸۸ دادند کما اینکه این بار نیز دادستان تهران همان مسیر را در حال طی کردن است.

با وجود انکه او باید در مقام دادستان باید بی طرف باشد و با پاسخ حقوقی در مورد دادگاه پیش رو صحبت کند، اما بیشتر در نقش یک طرف دعوا ظاهر شده و پیشاپیش در حال صدور حکم و نتیجه گیری است و چون همیشه ثابت می شود که قوه قضاییه قاضی بی طرف نیست و البته بیشتر به نظر می رسد که متقلبان و کودتاچیان انتخابات ۸۸ نیز از برگزاری هرگونه دادگاهی در این خصوص، خصوصا دادگاه علنی می ترسند چراکه به خوبی می دانند در هردادگاهی افشا خواهند شد و محکوم به شکست هستند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.