سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » از ۹ دی که گذشت، هیچ از آن یاد مکن...

از ۹ دی که گذشت، هیچ از آن یاد مکن

چکیده :۹ دی ۸۸ و هیچ ۹ دی دیگری هرگز افتخاری برای نظام مقدس در پی نداشته و نخواهد داشت و امروز فقط چابلوسان و دلقکان و فرصت طلبان و تازه به دوران رسیده هایی دم از ۹ دی می زنند که اگر دفاع نکنند دودمان شان بر باد است. حال نظام مقدس با کدام توان می خواهد ۹ دی را حماسه بنامد در جایی که وقتی سردار همدانی، یکی از سرداران سپاه در مصاحبه اش می گوید ما پیش از عاشورای ۸۸ اراذل و اوباش را جمع کرده و در مدارس تهران که اجاره کرده بودیم آموزش و آماده باش دادیم تا در روز عاشورا به خیابان بیایند و مخالفان را سرکوب...


رضارییسی

بی شک اگر ۹ دی ۱۳۸۸ یک روز واقعی بود و نظام مقدس به راستی آن همه هوادار را به دلخواه خودشان به خیابان ها آورده بود، دست کم در طول ۱۰ سال گذشته برای یک بار هم شده قادر بود همان جمعیت را به خیابان ها آورده و بقول خودشان حماسه ای دیگر بیافرینند.

این داستان تلخ است اما حقیقت دارد. بازی ۹ دی ۸۸ یک نمایش تکراری و تجربه شده از سوی حکومت های دیکتاتوری در کشورهای مختلف از جمله در خود ایران و در پایان دولت شاهنشاهی محمد رضا پهلوی بود. زمانی که بختیار ته مانده های رژیم را همراه جمعی از خانواده های نظامیان و هوادار سلطنت و با حمایت و پشتیبانی اراذل و اوباش جیره خوار به خیابان ها آورد تا جاوید شاه بگویند. اما دست آوردی جز آبروریزی بیشتر برای حکومت پهلوی نداشت.

از قضا در ۹ دی ۸۸ نیز همین داستان تکرار شد. طبق برنامه و با هزینه گزاف جمعی را روانه خیابان ها کردند تا به خیال خودشان به حمایت از احمدی نژاد و کم رنگ کردن جنبش سبز، حماسه بیافرینند و در این راستا به کودکان یتیم خانه ها و زندانیان هم رحم نکردند و آنها را نیز از راه های دور با اتوبوس های شرکت واحد به خیابان ها آوردند.

اما در پایان آن همه ی تلاش و هزینه برنامه از یک نمایش تکراری و مضحک فراتر نرفت. نمایش قدرت به صرف خوردن کیک و ساندیس مجانی. نمایشی که در سالهای بعد دیگر توان تکرارش را نبود، چون دولت بهار و دزدان حرفه ای بزودی پول ها را به غارت بردند و دلواپسان دیگر توان نداشتند تا چنان هزینه ای را بپردازند. علاوه بر آن بسیاری از هواداران و دلواپسان نظام مقدس هم با کسب آگاهی از واقعیت هایی که در رسانه ی میلی و بلندگوهای تبلیغاتی و روزی نامه های شان وارونه جلوه داده بودند، آگاه تر شدند و این امر سبب ریزش بیشتر دوستداران وابستگان به نظام مقدس در سال های بعد شد.

۹ دی ۸۸ و هیچ ۹ دی دیگری هرگز افتخاری برای نظام مقدس در پی نداشته و نخواهد داشت و امروز فقط چابلوسان و دلقکان و فرصت طلبان و تازه به دوران رسیده هایی دم از ۹ دی می زنند که اگر دفاع نکنند دودمان شان بر باد است. حال نظام مقدس با کدام توان می خواهد ۹ دی را حماسه بنامد در جایی که وقتی سردار همدانی، یکی از سرداران سپاه در مصاحبه اش می گوید ما پیش از عاشورای ۸۸ اراذل و اوباش را جمع کرده و در مدارس تهران که اجاره کرده بودیم آموزش و آماده باش دادیم تا در روز عاشورا به خیابان بیایند و مخالفان را سرکوب کنند.

۹ دی یک داستان ساختگی و نمایش مضحک بود که دلواپسآن و مدعیان بصیرت توش و توان شان را بر سر آن گذاشتند و فقط برگی بر کتاب ظلم و ریاکاری خویش افزودند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.