سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خودسری های وحید حقانیان به روایت ضرغامی...

خودسری های وحید حقانیان به روایت ضرغامی

چکیده :هرچقد که آن نمایندگان جبهه پایداری از بیت دور بودند، اما ضرغامی سالها از سوی آیت الله خامنه ای رئیس صدا و سیما بوده و در عین حال او عضو افتخاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است و قطعا چنین توییتی را بدون منظور و بدون اطلاعات کافی نمی نویسد. خصوصا که وی بهتر از هرکس می داند که چه بر سر کسانی می آید که کمترین انتقادی را از رهبری و نزدیکانش بیان می کنند و حداقل در یک بازه زمانی در صدا و سیما خود از جمله افرادی بود که علیه بسیاری از مغضوبان رهبری برنامه های مستند می ساخت و برای خوشایند رهبر حتی با هماهنگی نیروهای امنیتی اقدام به پخش علنی دادگاه های فرمایشی کرد و در خصوص عاشورای ۸۸ سناریوهای بسیاری را سرهم...


کلمه -گروه خبر: عزت الله ضرغامی در توییتر مدعی شد که سردار وحید حقانیان علی رغم میل رهبری در بررسی صلاحیت نامزد دبیری شورای انقلاب فرهنگی دخالت کرده و توصیه به تایید صلاحیت وی کرده است.
ضرغامی در توییتر نوشته است: “در حالی که رهبر معظم انقلاب مسئولیت بررسی صلاحیت نامزد دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی را مشخصا بر عهده نظر کارشناسی اعضای این شورا گذارده بودند،متاسفانه،در جلسه دیشب مکرراً به صورت علنی و غیرعلنی از تماس‌های آقای وحید حقانیان به منظور رأی مثبت به این نامزد محترم سخن به میان آمد.”
وی چند ساعت پس از این توییت در توییت دیگری با تایید خبر نخست نوشت: “پس از بررسی بیشتر در این خصوص یقین پیدا کردم دخالت آقای وحید حقانیان در مسأله انتخاب آقای دکتر عاملی بدون مجوز معظم له و خودسرانه بوده است.”
فارغ از فرد انتخاب شده در سمت دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی و حواشی پیرامون وی، این نخستین بار نیست که گفته میشود وحید حقانیان یا یکی دیگر از افراد دفتر رهبری مانند حجازی سر خود و بی اجازه‌ی او در موضوعی دخالت کرده و رای جمعی را تغییر داده اند.
پیشتر این مساله در هنگامی رخ داد که برجام در مجلس شورای اسلامی بررسی می شد. در آن زمان حمید رسایی، کوچک زاده و چند نفر دیگر مدعی شدند که تماس‌های گرفته شده از بیت در خصوص تصویب برجام، از جانب رهبری نبوده و حجازی یکی دیگر از مسئولان بیت رهبری سر خورد از جانب رهبری توصیه به تصویب برجام کرده است و حتی پلاکاردی نیز در این خصوص بالا بردند که لاریجانی، شمخانی و خصوصا حجازی را عوامل تصویب برجام معرفی کرده و گفته‌بودند این تصمیم و صدای آیت خامنه‌ای نبوده است.
این اتفاق در موردCFTنیز در مجلس رخ داد و بعضی از نمایندگان در خصوص نظر رهبری تشکیک ایجاد کرده به طوریکه علی لاریجانی مجبور شد نامه‌ی رهبری را به صورت علنی بخواند و از تماس تلفنی بیت بگوید.
هرچقدر که ادعاهای امثال کوچک زاده و رسایی بی اهمیت تلقی شد و بسیاری اظهارات آنان را ناشی از مخالفت با برجام  دانستند و اتفاقا طیف نزدیک به ضرغامی این گونه سخنان را تضعیف رهبری خواندند، اما امروز نمی توان از اظهارات رئیس اسبق صدا و سیما به این آسانی گذشت.
هرچقد که آن نمایندگان جبهه پایداری از بیت دور بودند، اما ضرغامی سالها از سوی آیت الله خامنه ای رئیس صدا و سیما بوده و در عین حال او عضو افتخاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است و قطعا چنین توییتی را بدون منظور و بدون اطلاعات کافی نمی نویسد.
خصوصا که وی بهتر از هرکس می داند که چه بر سر کسانی می آید که کمترین انتقادی را از رهبری و نزدیکانش بیان می کنند و حداقل در یک بازه زمانی در صدا و سیما خود از جمله افرادی بود که علیه بسیاری از مغضوبان رهبری برنامه های مستند می ساخت و برای خوشایند رهبر حتی با هماهنگی نیروهای امنیتی اقدام به پخش علنی دادگاه های فرمایشی کرد و در خصوص عاشورای ۸۸ سناریوهای بسیاری را سرهم کرد.
هرچند که رهبری ساعتی پس از این توییت حکم علی اکبری را تایید کرد و از نظر بعضی ها این پاسخ بیت به ضرغامی بوده است اما نمی توان چنین جسارتی از سوی ضرغامی علیه نزدیک ترین فرد به آیت الله خامنه ای را بی حساب و کتاب دانست.
شاید فعل و انفعلات اخیر در سمت های انتصابی چون رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، و همچنین شایعات پیرامون حضور رئیسی در راس قوه قضاییه، بخشی از جریان اصول گرای نزدیک به رهبری را به تکاپو واداشته تا تصمیم سازان اطراف آیت الله خامنه ای را تغییر داده و یا آنها را به حاشیه رانند و شاید بحث های بر سر جانشینی جدی شده است و اطرافیان آیت الله خامنه ای یکدیگر را هدفت قرار داده اند.
اما نکته دیگری که در این میان مطرح می شود، این است که با وجود اخبار و گزارش های فراوان در خصوص سرخود بودن وحید حقانیان چطور رهبری تاکنون به آن واکنش نشان نداده و حوزه اختیاراتش را محدود نکرده است؟
از سوی دیگر آیت الله خامنه ای به عنوان ولی فقیه مطلقه اداره کل امور کشور را در دست گرفته و در مورد کوچکترین جزییات کشور نظر می دهد چطور نمی تواند دفتر خود را اداره کند و هر بار یکی از اطرافیانش از طرف وی دستوری صادر می کنند و چطور رهبری که نمی تواند افراد تحت امر خود را کنترل کند دستور به حصر و حبس می دهد؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.