سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیام خانواده بازرگان به زهرا رهنورد: از روزنه حصر خود می بینید که چگونه دستاوردهای ...

پیام خانواده بازرگان به زهرا رهنورد: از روزنه حصر خود می بینید که چگونه دستاوردهای انقلاب به باد قدرت و استبداد مضاعف رفته است

چکیده :آری، شما از یک عمر پشتیبانی صبورانه مادر ما در همراهی و همفکری با پدرمان در حمل کوله بار تعهد و خدمتگزاری و عشق به میهن یاد کرده‌اید، حال آنکه خود شانه به شانه همسر مقاومتان در متن و میدان قرار دارید و مستقیما با مصائب روبرو هستید. مرحوم پدر ما پیش از انقلاب در دادگاهی علنی که طبقات مختلف مردم در آن حق شرکت داشتند، پس از ده‌ها جلسه با داشتن چندین وکیل مدافع به دهسال محکوم شد، ولی حکم محکومیت شما معلوم نیست به فرمان چه کسی و مبتنی برکدام ماده قانونی و تا کِی...


کلمه – گروه خبر: عبدالعلی بازرگان در نامه‌ای از طرف خانواده بازرگان به زهرا رهنورد ضمن تشکر از پیام تسلیت رهنورد به مناسبت فوت ملک طباطبایی همسر نخست وزیر  دولت موقت، قدردانی کرد.

وی در این نامه تاکید کرد: “بی شک مقاومت صبورانه شما در راه سبز آزادی و صیانت از حق رای مردم و حاکمیت آنان بر سرنوشت ملی خویش، سرمایه بزرگی در حساب خدا و خلق او محسوب می‌شود و چراغی که شما با حبس و حصرطولانی خویش، و دیگر آزادگان اسیر ملت از همه طبقات و طیف‌ها در زندان‌های نظام ولائی برافروخته‌اید، روشنی بخش ظلمت زدگان استبداد و ره گم کردگان شب شبهات در اتخاذ موضع و مسیر رهایی ملت است و هرگزبه توفیق الهی خاموش نخواهد شد.”

بازرگان در بخش دیگری از این نامه با توجه به شرایط حصر می نویسد: “زندانیان سیاسی پیش از انقلاب با هم تبادل نظر و کلاس و بحث و سخنرانی داشتند و تعداد زیادی از کتاب‌های در زندان نوشته و در بیرون چاپ و منتشر می‌شد، و شما از همه این‌ها محروم هستید! آن‌ها هفته‌ای دوبار ملاقات عمومی داشتند و از طبقات مختلف مردم برای دیدارشان می‌آمدند و شما در حصر خانگی خود از این هم محروم هستید.”

به گزارش کلمه، متن نامه خانواده مهدی بازرگان به شرح زیر است:

زهرا بانوی رهنوردِ آزادی

با سلام و سپاس، ابراز همدردی و تسلیت شما به مناسبت درگذشت مادرمان مرحومه ملک طباطبایی (بازرگان) را در آستانه هفتمین سال حصر خانگی‌تان دریافت کردیم، ما نیز سلامتی و بهروزی و آزادی سرفرازانه شما و آزاده دربند جناب میرحسین موسوی را از خداوند خواهانیم.

بی شک مقاومت صبورانه شما در راه سبز آزادی و صیانت از حق رای مردم و حاکمیت آنان بر سرنوشت ملی خویش، سرمایه بزرگی در حساب خدا و خلق او محسوب می‌شود و چراغی که شما با حبس و حصرطولانی خویش، و دیگر آزادگان اسیر ملت از همه طبقات و طیف‌ها در زندان‌های نظام ولائی برافروخته‌اید، روشنی بخش ظلمت زدگان استبداد و ره گم کردگان شب شبهات در اتخاذ موضع و مسیر رهایی ملت است و هرگزبه توفیق الهی خاموش نخواهد شد.

آری، شما از یک عمر پشتیبانی صبورانه مادر ما در همراهی و همفکری با پدرمان در حمل کوله بار تعهد و خدمتگزاری و عشق به میهن یاد کرده‌اید، حال آنکه خود شانه به شانه همسر مقاومتان در متن و میدان قرار دارید و مستقیما با مصائب روبرو هستید. مرحوم پدر ما پیش از انقلاب در دادگاهی علنی که طبقات مختلف مردم در آن حق شرکت داشتند، پس از ده‌ها جلسه با داشتن چندین وکیل مدافع به دهسال محکوم شد، ولی حکم محکومیت شما معلوم نیست به فرمان چه کسی و مبتنی برکدام ماده قانونی و تا کِی است!؟

زندانیان سیاسی پیش از انقلاب با هم تبادل نظر و کلاس و بحث و سخنرانی داشتند و تعداد زیادی از کتاب‌های در زندان نوشته و در بیرون چاپ و منتشر می‌شد، و شما از همه این‌ها محروم هستید! آن‌ها هفته‌ای دوبار ملاقات عمومی داشتند و از طبقات مختلف مردم برای دیدارشان می‌آمدند و شما در حصر خانگی خود از این هم محروم هستید.

آری، از روزنه حصر خود می بینید که چگونه دستاوردهای انقلاب به باد قدرت و استبداد مضاعف رفته است و مردم ما در چه بحران‌های عظیم سیاسی و اقتصادی و فرهنگی دست و پا می‌زنند. اما ملت مقاومی که حوادث خانمان‌سوزی را در طول تاریخ پشت سر نهاده است، از خاکستر این بحران‌ها نیز به همت و حمیت مردم  و به توفیق الهی سر بر خواهد ‌آورد و به اتکاء تجربیات کسب شده در آزمون دین دولتی، درمسیر تعادل و تسامح پیش خواهد رفت.

امیدواریم صبر تلخ شما در حصر طولانی‌تان به زودی میوه شیرینی به بار آورد. خوشا به سعادت کسانی که عمر گذرا در راه حق سرمایه گذاری کردند، این تجارت سودآورمبارکتان باد.

….. آن پرورش یافتگان از مصیبتی که در راه خدا به آنان می‌رسید، نه دچار وهن و ضعف شدند و نه احساس زبونی و خود کم بینی کردند و خدا با صابران است- آل عمران ۱۴۶: … فَمَا وَهَنُوا لِمَا أَصَابَهُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَمَا ضَعُفُوا وَمَا اسْتَکَانُوا ۗ وَاللَّهُ یُحِبُّ الصَّابِرِینَ.

عبدالعلی بازرگان، از طرف خانواده

هفتم دیماه ۱۳۹۷ مطابق ۲۸ دسامبر

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.