سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نامه آشنا مشاور رییس جمهور به محسن رضایی: دیگر نمی‌توانید پشت سرداران شهید پنهان ش...

نامه آشنا مشاور رییس جمهور به محسن رضایی: دیگر نمی‌توانید پشت سرداران شهید پنهان شوید

چکیده :ده‌ها هزار رزمنده و خانواده هزاران شهید هیچگاه از شما نپرسیدند چرا از چند شب قبل از عملیات کربلای چهار آسمان از منورهای چلچراغی دشمن مانند روز روشن شده بود. بچه‌های توپخانه لشکر ۲۷ هیچگاه از شما نپرسیدند چرا تنها ۴۵ دقیقه پس از آغاز عملیات، تقریبا تمام قبضه‌ها مورد اصابت توپ‌های دشمن قرار...


محسن رضایی در حساب توییتری خود با تحلیل عملیات کربلای چهار مدعی شد:‌ «با عملیات کربلای چهار به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است. ده روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند، عملیات کربلای پنج را انجام دادیم.عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد. اگر تحلیلگر تاریخی در فهم آن فریب بخورد، پس وای به حال نوشته‌های او.»

این دو توییت محسن رضایی واکنش های بسیاری را در پی داشت و باعث خشم بسیاری از کاربران فضای مجازی از هر جناح و جریان سیاسی گشت. بسیاری از فرزندان شهدا، افراد حاضر در جنگ و افراد آگاه به آنچه که در کربلای ۴ و ۸ سال دفاع مقدس رخ داده، نسبت به این اظهارات واکنش نشان داده و آن را از سوی سرداری که بیشترین نقش را در فرماندهی جنگ داشته، شرم آور خواندند. 🔹به نظر بسیاری از کاربران فضای مجازی محسن رضایی با این توییت یک بار دیگر نشان داد که فرمانده نالایقی برای اداره هشت سال دفاع مقدس بوده و با بی تدبیری‌های خود باعث شهادت بسیاری از فرزندان این آب و خاک شده است.

یکی از واکنش های نسبتا تند علیه سردار متعلق به حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهوری بود که در نامه‌ای خطاب به محسن رضایی به اظهارات وی در خصوص کربلای ۴ پاسخ داد.

متن نامه آشنا به شرح زیر است:
فرمانده کل
سلام بر شما

ده‌ها هزار رزمنده و خانواده هزاران شهید هیچگاه از شما نپرسیدند چرا از چند شب قبل از عملیات کربلای چهار آسمان از منورهای چلچراغی دشمن مانند روز روشن شده بود. بچه‌های توپخانه لشکر ۲۷ هیچگاه از شما نپرسیدند چرا تنها ۴۵ دقیقه پس از آغاز عملیات، تقریبا تمام قبضه‌ها مورد اصابت توپ‌های دشمن قرار گرفت.

هیچ‌یک از هزاران مجروح عملیات نپرسیدند چرا وقتی اولین موج مجروحان به بیمارستان صحرایی علی‌بن ابی‌طالب رسید هنوز پزشکان و پرستاران از وقوع عملیات آگاهی درستی نداشتند ولی رادیوی منافقین و رادیو بغداد هر لحظه وضعیت عملیات را اعلام می‌کرد.
برادر محسن

بین عملیات فریب و عملیات لو رفته تفاوت از زمین تا آسمان است. تحلیل‌های پسینی مشکلی را حل نمی‌کند. ما شاید خطاکاران را ببخشیم اما خودشیفتگان را هرگز.

فرمانده عملیات فریبنده

سلام بر شما

وقت آن رسیده که در سی‌امین سالگرد پایان جنگ و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تن به شفافیت داده و به سوالات کهنه‌بسیجیان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران درباره رازهای سربه‌مهر دفاع مقدس پاسخ دهید.

شما تا به حال در قامت یک قهرمان ملی جلوه کرده‌اید اما اکنون با این سخنان در باب آن عملیات تلخ دیگر نمی‌توانید پشت نام سرداران شهید پنهان شوید و باید خود را برای سوالات سخت آماده کنید. همه باید مراقب خودشیفتگی باشیم.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.