سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دردهای کارگران، ارزش فرستادن نماینده‌ای از دولت برای گفت‌ و گو ندارد؟...

دردهای کارگران، ارزش فرستادن نماینده‌ای از دولت برای گفت‌ و گو ندارد؟

چکیده :دولت در قبال فریاد کارگران خوزستان ساکت نماند. آیا دردهای کارگران، ارزش فرستادن نماینده‌ای ویژه، برای گفت‌وگو و حل معضلات آنان را ندارد؟ بیش از سی روز است که اعتراض آرام و قانونی کارگران، بدون هیچ شعار ساختارشکنانه و صرفا با بیان مطالبات ِصنفی کارگران ادامه دارد. در نهایت، به جای پاسخی مستدل و منطقی به اعتراضات، با دستگیری کارگران می‌خواهند به اعتراضات خاتمه...


محمد کیانوش‌راد:

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد و نیشکر هفته تپه، تبدیل به نمادی از حق‌طلبی کارگران ایران شده‌اند. کارگران مظلوم را آزاد کنید.

دولت در قبال فریاد کارگران خوزستان ساکت نماند. آیا دردهای کارگران، ارزش فرستادن نماینده‌ای ویژه، برای گفت‌وگو و حل معضلات آنان را ندارد؟ بیش از سی روز است که اعتراض آرام و قانونی کارگران، بدون هیچ شعار ساختارشکنانه و صرفا با بیان مطالبات ِصنفی کارگران ادامه دارد. در نهایت، به جای پاسخی مستدل و منطقی به اعتراضات، با دستگیری کارگران می‌خواهند به اعتراضات خاتمه دهند.

دستگیری کسانی که نان برای خانواده خود را ندارند ظلمی مضاعف است. اگر تداوم اعتراضات آن‌هم بیش از یک ماه، نشانه ضعف و بی‌خیالی مسئولین مربوطه نیست، پس کارگران نامش را چه بگذارند؟ مسئولان امنیتی به جای بازداشت کارگران، به فکر حل مشکل کارگران باشند.

درود بر دانشجویان دانشگاه‌ها که با حمایت خویش، مرهمی بر دردهای کارگران زحمتکش بودند. مردم خوزستان و کارگران شریف همچنان در انتظار تدبیری رضایت‌بخش از سوی دولت، برای پایان اعتراضات هستند.

امتداد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.