سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » مطبوعات نیمه جان هنوز تاثیرگذار است!...

مطبوعات نیمه جان هنوز تاثیرگذار است!

چکیده :در دوران سیاه دولت مهرورزی وقتی جامعه مطبوعاتی از عناصر فرهیخته و نام آور تهی شد،مشتی نیروهای کاسبکار و غیر حرفه ای جایگزین چهره هایی چون شمس الواعظین و خانیکی ها شدند.انحطاط جامعه روزنامه نگاری ایران در دوران ۸ ساله احمدی نژاد رقم...


علی نظری ( سردبیر روزنامه مستقل)

آقای علی مطهری نایب رییس مجلس در جدیدترین اظهار نظر پیرامون کارکرد مطبوعات در جامعه ایرانی به نکاتی اشاره کرده است که معمولا کمتر سیاستمداری چنین اعترافاتی را نسبت به نقش اثرگذار مطبوعات بیان می کند.

لازم به ذکر است در مقدمه یاداشت خویش عرض نمایم،مطبوعات آزاد و مستقل ایران در دو دهه اخیر بیشترین ضربات را از هجوم جناح اقتدار گرا دریافت کردند.

زندان.ممنوع الکاری و مهاجرت نا خواسته، سه ره آورد ویژه سرکوب رکن چهارم دموکراسی بعد از دوم خرداد ۷۶ بود که نهاد مطبوعات آزاد اندیش را مورد تعرض قرار داد.

در دوران سیاه دولت مهرورزی وقتی جامعه مطبوعاتی از عناصر فرهیخته و نام آور تهی شد،مشتی نیروهای کاسبکار و غیر حرفه ای جایگزین چهره هایی چون شمس الواعظین و خانیکی ها شدند.انحطاط جامعه روزنامه نگاری ایران در دوران ۸ ساله احمدی نژاد رقم خورد.

دو عارضه منفی “سر کوب و انحطاط” ارمغان حاکمیت تمامیت خواهانی بود که برای دفن جریان آزاد اطلاع رسانی ماموریت ویژه داشتند.

با وجود این همه آواری که بر سر رکن چهارم فرود آمد باز هم مطبوعات آزاد و مستقل زنده ماند و تسلیم هیولای سرکوب نشد.

این سخت جانی مطبوعات حاکی از ریشه داربودن جامعه روزنامه نگاری ایران است که علیرغم پرداخت آن همه هزینه های گزاف باز هم در راه بسط روشنگری و دفاع از دموکراسی به مصداق آیه شریفه “فاستقم کما امرت”ابستادند تا نشان دهند علمدار جربان تحول خواهی نوین هستند.

نایب رییس محترم مجلس، شجاعانه در وصف کارنامه درخشان مطبوعات می گوید: افشای قتل های زنجیره ای و بازگشت سپنتا نیکنام کار مطبوعات بود.

جالب است بدانیم که بازگشت سپنتا به شورای شهر یزد در زمانه نیمه جانی واحتضار مطبوعات ایران صورت گرفت.

رکن چهارم دموکراسی با پیشینه ۱۲۸ ساله حیات خویش همواره در مواجه با شدیدترین هجمه ها هنوز هم زنده مانده است و به پناهگاه مردم ایران تبدیل شده است تا جامعه مدنی ایرانی روزی سرانجام استقرار یابد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.