سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

صدای کارگران؛ صدای ملت است

چکیده :کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و کارگران فولاد خوزستان نزدیک به یک ماه است فریاد حق‌طلبی سرداده‌اند. اما اکثر شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی، اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب، سکوت را به احتیاط نزدیک‌تر تشخیص داده‌اند. کرختی و بی‌خیالی برخی مسئولان، باعث شده که نزدیک به یک ماه هنوز تحصن و اعتراض و راهپیمایی ادامه داشته باشد و ابعاد تازه‌تری بیابد...


کیانوش‌راد

میزان بحران‌ها و تنش‌های اجتماعی در خوزستان ‌نگران‌کننده است، خوزستان را دریابید.

کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و کارگران فولاد خوزستان نزدیک به یک ماه است فریاد حق‌طلبی سرداده‌اند. اما اکثر شخصیت‌ها، گروه‌ها و احزاب سیاسی، اعم از اصول‌گرا و اصلاح‌طلب، سکوت را به احتیاط نزدیک‌تر تشخیص داده‌اند.

کرختی و بی‌خیالی برخی مسئولان، باعث شده که نزدیک به یک ماه هنوز تحصن و اعتراض و راهپیمایی ادامه داشته باشد و ابعاد تازه‌تری بیابد.

هنوز یکی از رهبران اعتراضات آرام و برحق ِ کارگری، یعنی اسماعیل بخشی در بازداشت به سر می‌برد و به خواسته کارگران هم برای آزادی او وقعی نمی‌نهند.

حق ِکارگران در وسط کشمکش‌های جناح ِچپ و راست، ابزار رد و علیه جناحی می‌شود. اصلاح‌طلبان از ترس احتمال طراحی شده‌ اعتراضات توسط ِجناح تندرو را علیه دولت؛ و اصول‌گرایان از ترس سوءاستفاده اصلاح‌طلبان از اعتراضات، و مصادره آن به نفع خویش، هر دو‌ موضوع را تا حدی بهم پاس می‌دهند.

مسئولان دولت و صداوسیما هم از معترضان فرانسه سخن می‌گویند، اما کارگران خوزستان و کارگرانی در سراسر کشور که ماه‌ها حقوق نگرفته‌اند را از یاد برده‌اند.

باز هم برای چندمین بار و هم صدا با مردم جنگ‌زده و آسیب‌دیده خوزستان می‌گوییم، تا دیر نشده خوزستان را دریابید./امتداد


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.