سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » احضار محمد رضا خاتمی به دادگاه به خاطر افشای تقلب ۸۸...

احضار محمد رضا خاتمی به دادگاه به خاطر افشای تقلب ۸۸

چکیده :محمدرضا خاتمی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و دبیر کل سابق حزب مشارکت به قوه‌ی قضاییه احضار شد. بنا بر ادعای خبرگزاری فارس، نائب رئیس مجلس ششم به خاطر اظهاراتش در خصوص تقلب ۸ میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به دادگاه فرا خوانده شده...


محمدرضا خاتمی فعالان سیاسی اصلاح‌طلب و دبیر کل سابق حزب مشارکت به قوه‌ی قضاییه احضار شد.

بنا بر ادعای خبرگزاری فارس، نائب رئیس مجلس ششم به خاطر اظهاراتش در خصوص تقلب ۸ میلیونی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به دادگاه فرا خوانده شده است.

خاتمی اخیرا در برنامه اینترنتی «رو در رو» و در پاسخ به سؤالی درباره انتخابات ۸۸ گفته بود که در ستاد انتخابات وزارت کشور و در زمان تجمیع و اعلام آراء نهایی انتخابات، تعداد ۸ میلیون رأی به آرای احمدی‌نژاد اضافه شده است.

بدین منظور وی برای ارائه استنادات خود در مورد این ادعا به دادستانی احضار شده است.

گفته می‌شود طبق قاعده جدید قوه قضاییه مقرر شده است چنانچه افراد حقیقی یا حقوقی ادعاها یا اتهام‌زنی‌هایی را متوجه سایرین کنند باید ظرف مدت ده روز،‌ اسناد و مدارک خود را ارائه نمایند.

چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته دادگاه تجدید نظر هفت فعال سیاسی برگزار شد که یکی از آن هفت فعال سیاسی محمد رضا خاتمی بود. وی در دادگاه بدوی به یک سال حبس و دوسال محرومیت از فعالیت های سیاسی محکوم شده بود. این پرونده توسط اطلاعات سپاه تشکیل شده بود.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.