سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تجمع فعالان حقوق زنان جلوی مجلس با دخالت نیروهای امنیتی برگزار نشد...

تجمع فعالان حقوق زنان جلوی مجلس با دخالت نیروهای امنیتی برگزار نشد

چکیده :حراست مجلس و نیروهای امنیتی با دوربین عکاسی و فیلمبرداری در جمع فعالان حوزه زنان حاضر شده و با برداشتن تصاویر از آن‌ها خواستند که هرچه سریعتر متفرق...


امروز تعدادی از فعلان زن در ایران با حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی و با دردست داشتن پلاکاردهایی به دنبال تلاش برای تصویب قانونی همه‌جانبه در خصوص منع خشونت علیه زنان و رساندن صدای خود را به گوش نمایندگان مجلس بودند.

این فعالان حوزه زنان که بدون سردادن شعار و یا حرکت خاصی پلاکاردهایی را در دست گرفته بودند، تنها با گذشت ۲۰ دقیقه با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند.

حراست مجلس و نیروهای امنیتی با دوربین عکاسی و فیلمبرداری در جمع فعالان حوزه زنان حاضر شده و با برداشتن تصاویر از آن‌ها خواستند که هرچه سریعتر متفرق شوند.

از سال ۱۹۹۱ و در روزهای ۲۵ نوامبر تا ۱۰ دسامبر، فعالان حوزه زنان با هدف افزایش آگاهی مردم درباره خشونت علیه زنان فعالیت می‌کنند، فعالان ایرانی نیز از این قاعده مستثی نیستند و با استفاده از تصاویر و شعارهایی مردم را نسبت به خشونت علیه زنان حساس می‌کنند. اما در چنین روزی که نقطه عطفی جهانی در فعالیت برای زنان است، فعالان مدنی در مقابل مجلس شورای اسلامی با تحکم و خشونت متفرق می‌شوند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.