سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رضا کیانیان بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون خطاب به احمد خاتمی: شما به گونه‌ای در م...

رضا کیانیان بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون خطاب به احمد خاتمی: شما به گونه‌ای در مورد کشور ایران صحبت می‌کنید که انگار یک کشور خیالی ست

چکیده :آیا تا به حال به آسیب شناسی این معضلات کمک کرده‌اید؟ شما به گونه‌ای در مورد کشور ایران صحبت می‌کنید که انگار یک کشور خیالی‌ست. در ایران واقعی مثل همه کشور های دیگر جهان، چه بخواهید و چه نخواهید این مواد مصرف می‌شوند اما کشورهای دیگر صورت مساله را پاک نمی‌کنند بلکه با واقعیات کشور به شکل واقعی رو برو می‌شوند، آسیب شناسی می‌کنند و راه حل پیدا...


رضا کیانیان در صفحه اینتساگرام خود با اشاره به خطبه‌های اخیر احمد خاتمی در نماز جمعه نوشت:

آقای خاتمی امام جمعه تهران آیا خبر دارید ایران یکی از کشور هاییست که بالاترین مصرف سرانه مشروبات الکلی را دارد؟ آیا می دانید این همه مشروب الکلی از کجا تامین می شود؟

در ایران فقط مشروبات الکلی دست ساز مصرف نمی‌شود، بلکه حجم بالایی از مصرف داخلی از خارج وارد می‌شود و این واردات آنقدر زیاد است که در اکثر نقاط ایران، هر کجا و هر لحظه‌ای که اراده کنید در اختیارتان قرار می‌گیرد.

فقط کافی ست تلفن کنید و برایتان بیاورند درب خانه. آیا می‌دانید این مشروبات الکلی خارجی، در این حجم زیاد چگونه وارد ایران می‌شود؟ ‌آیا می‌دانید چون این مشروبات قاچاق هستند، سوءاستفاده کنندگان زیادی مشروبات تقلبی می‌سازند و در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند؟

همین مشروبات تقلبی، باعث کوری و مرگ و میرهای فراوانی می‌شود. آیا می‌دانید مصرف سرانه مخدرهای طبیعی و شیمیایی آنقدر بالاست که حتی به دبستان‌ها هم رسیده است؟ آیا می‌دانید این همه مواد مخدر از کجا تامین می‌شود؟ آیا به نظر شما مصرف مواد مخدر مثل شیشه و هرویین و گل و ال‌اس‌دی و…خانمان براندازترند یا مشروبات الکلی؟

من از مصرف الکل حمایت نمی‌کنم اما با مصرف مواد مخدر با تمام وجود مخالفم شما حتما به فیلم‌هایی که وزارت کشور و وزارت اطلاعات از بلاهایی که مصرف مواد مخدر به سر این مردم مظلوم آورده و میاورد در اختیار دارند دسترسی دارید.

اگر ندیده‌اید خواهش می‌کنم حتما ببینید. آیا تا به حال در نماز جمعه ازین معضلات بحثی به میان آورده‌اید؟

آیا تا به حال به آسیب شناسی این معضلات کمک کرده‌اید؟ شما به گونه‌ای در مورد کشور ایران صحبت می‌کنید که انگار یک کشور خیالی‌ست. در ایران واقعی مثل همه کشور های دیگر جهان، چه بخواهید و چه نخواهید این مواد مصرف می‌شوند اما کشورهای دیگر صورت مساله را پاک نمی‌کنند بلکه با واقعیات کشور به شکل واقعی رو برو می‌شوند، آسیب شناسی می‌کنند و راه حل پیدا می‌کنند.

موضوع مشروبات الکلی هم مثل همه مشکلات فقط با ندیده گرفتن حل نمی‌شود.فرض کنیم روزنامه ایران هم به این موضوع اشاره نکرد و هیات نظارت بر مطبوعات روزنامه ایران را توقیف کرد، آیا مشکل حل می‌شود؟ دیگر کسی مشروب نمی‌خورد؟ دیگر مشروب قاچاق در آن حجم زیاد وارد کشور نمی‌شود؟ دیگر مشروب تقلبی ساخته نمی‌شود و مصرف کنندگان این محصولات تقلبی کور نمی‌شوند و نمی‌میرند؟

یا این که بر عکس واردات بیشتر می‌شود و محصولات تقلبی فراوان‌تر می‌شود و کوری و مرگ و میر فرا گیرتر می‌شود؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.