سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » یگان حفاظت آستان قدس رضوی چه اختیارات نظامی به رئیسی می‌دهد؟...

یگان حفاظت آستان قدس رضوی چه اختیارات نظامی به رئیسی می‌دهد؟

چکیده :مشخص نیست در حالیکه ساختار نظامی کشور متشکل از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج است، چرا باید یک یگان نظامی دیگر آنهم به بهانه‌ی حفاظت از حرم امام رضا و دیگر اماکن متبرکه تشکیل شود؟ چه خطر یا خطراتی استان خرسان رضوی، حرم امام رضا و شاید مهم تر از همه‌ی آنان ابراهیم رئیسی را تهدید می کند که سپاهی مجزا برای وی تشکیل شده است؟...


کلمه – گروه خبر: هفته‌ی گذشته خبری منتشر شد مبنی بر تشکیل یگان حفاظت آستان قدس رضوی که با نام “سپاه رئیسی” در فضای مجازی خبرش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

هفته‌ی گذشته سید ابراهیم رئیسی در مراسم انتصاب و معارفه رئیس این قرارگاه با بیان اینکه برای نخستین‌بار یگان حفاظت حرم مطهر رضوی تأسیس می‌شود، گفته بود: “دلیل تشکیل این مجموعه، پیگیری قانونمند فعالیت‌هایی است که صبغه انتظامی دارند. یکی از مأموریت‌های ما حفظ اماکن متبرکه از هرگونه آسیب است؛ زیرا همیشه این اماکن مورد طمع افراد شرور و و شیاد قرار دارد.”

امروز نیز ایرنا در این باره نوشت: “آستان قدس رضوی بر اساس قانون احکام دائمی و دستورالعمل تشکیل یگان‌های حفاظت، یگان حفاظت آستان قدس را راه‌اندازی کرده است. بر این اساس فرماندهی بالادستی نیروی حفاظتی_نظامی، شیوه کاربرد مهمات نظامی، استخدام نیرو‌ها و تعیین خط‌ مشی کارکرد آنان از جمله اختیارات جدید سید ابراهیم رئیسی است.”

مشخص نیست در حالیکه ساختار نظامی کشور متشکل از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج است، چرا باید یک یگان نظامی دیگر آنهم به بهانه‌ی حفاظت از حرم امام رضا و دیگر اماکن متبرکه تشکیل شود؟

چه خطر یا خطراتی استان خرسان رضوی، حرم امام رضا و شاید مهم تر از همه‌ی آنان ابراهیم رئیسی را تهدید می کند که سپاهی مجزا برای وی تشکیل شده است؟

و مهمتر آنکه چرا تولیت آستان قدس رضوی باید دارای چنین قدرتی شود که نیروی نظامی مجهز در اختیارش وجود داشته باشد و دلیل اعطای این همه اختیارات بدون مرز به رئیسی چیست؟


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.