سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » چاووش‌اوغلو: مصمم هستیم موضوع قتل خاشقجی را تا آخر پیگیری کنیم...

چاووش‌اوغلو: مصمم هستیم موضوع قتل خاشقجی را تا آخر پیگیری کنیم

چکیده : از عربستان خواستیم ۱۸ فرد مظنون را به عربستان واگذار کند تا از آنها تحقیقات انجام شود و مقامات سعودی که اخیرا به ترکیه سفر کردند پاسخی درباره مکان جسد خاشقجی و همچنین کسی که دستور این قتل را صادر کرده ارائه...


وزیر امور خارجه ترکیه تاکید کرد که این کشور مصمم است موضوع قتل روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول را تا آخر پیگیری کند.

به گزارش تسنیم، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در سخنانی گفت که آنکارا مصمم است موضوع قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی را تا آخر پیگیری کند.

وی افزود: باید این واقعیت را کشف کنیم که چگونه این جنایت روی داد و چه کسانی آن را انجام داده و چه کسی دستور این قتل را صادر کرده است.

وزیر امور خارجه ترکیه اضافه کرد: از عربستان خواستیم ۱۸ فرد مظنون را به عربستان واگذار کند تا از آنها تحقیقات انجام شود و مقامات سعودی که اخیرا به ترکیه سفر کردند پاسخی درباره مکان جسد خاشقجی و همچنین کسی که دستور این قتل را صادر کرده ارائه ندادند.

وی تاکید کرد: واضح است کسانی که این قتل را انجام دادند از کسی برای انجام ایت قتل دستور گرفته اند.

جمال خاشقجی نویسنده ۵۹ساله سعودی است که روز سه‌شنبه ۱۰ مهر(دوم اکتبر) برای کارهای مربوط به مدارکش وارد کنسولگری عربستان در استانبول شده و دیگر از ساختمان خارج نشد. مقامات سعودی پس از حدود سه هفته اعتراف کردند که این نویسنده و روزنامه‌نگار کشته شده است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.