سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » داستان این دختربچه و مسوولیت جامعه...

داستان این دختربچه و مسوولیت جامعه

چکیده :ر ریخت و پاشهای دولتی و حکومتی آن هم در این شرایط محاصره تحریمی از دست و دلبازی دست برداریم؟ مگر همین هفته گذشته جمعی از نمایندگان مجلس تشریف نبردند برزیل؟ آیا توضیح دادند که ضرورت این سفر چه بوده است؟ آیا در همین فقره کوچک که آقای روحانی دستور دادند به حداقل ها کفایت شود عمل شد؟ آیا هزینه های عظیم برای انواع مراسم از بیت المال، موازی با اختلاس ها بودجه کشور را تهی نمی...


جعفر گلابی

او یک دختربچه سرپل ذهابی است ، وی علاوه بر نان خشک خوردن و لباس مندرس پوشیدن زیر پل خوابیدن را هم بلد است ! نمی دانم چه تصویری، کدام فقر استخوان خوردکن و آمار های تکان دهنده اقتصادی، باعث خواهد شد اگر در بعض سیاستها که لابد وحی منزل هستند تغییر ایجاد نمی کنیم؟

در ریخت و پاشهای دولتی و حکومتی آن هم در این شرایط محاصره تحریمی از دست و دلبازی دست برداریم؟ مگر همین هفته گذشته جمعی از نمایندگان مجلس تشریف نبردند برزیل؟ آیا توضیح دادند که ضرورت این سفر چه بوده است؟ آیا در همین فقره کوچک که آقای روحانی دستور دادند به حداقل ها کفایت شود عمل شد؟ آیا هزینه های عظیم برای انواع مراسم از بیت المال، موازی با اختلاس ها بودجه کشور را تهی نمی کند؟

آیا می دانیم اتفاقا و قطعا هرکس به نسبت پولی که دارد کمتر هزینه این ریخت و پاشها را پرداخت می کند و دقیقا هرکس فقیرتر است بیشتر هزینه پرداز مخارج عمومی کشور است؟ آن نماینده محترمی که برزیل تشریف می برد و با افتخار عکس یادگاری می گیرد و خنده ملیحش! را نثار بینندگان می کند بهتر از ما می داند که بیشترین هزینه سفرش را همین دختربچه سرپل ذهابی وامثال او پرداخت کرده اند! و اگر این اوج ستم نیست پس ستم چیست ؟تعارف نکنیم و همه مسائل را به مسوولین نسبت ندهیم (گرچه مسوولیت اصلی متوجت آنهاست) ولی ماهم به هر میزان که از جیب خودمان ول خرج هستیم در ایجاد فقر برای این دختربچه معصوم دخیلیم.

 


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.