سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سید محمد خاتمی: اگر نظام بر اشتباهات موجود اصرار کند، انتقادها به اعتراض تبدیل می ش...

سید محمد خاتمی: اگر نظام بر اشتباهات موجود اصرار کند، انتقادها به اعتراض تبدیل می شود

چکیده : اگر جامعه ببیند که اصلاح‌طلبی به نتیجه نمی‌رسد به سمت کسانی گرایش پیدا می کند که خواهان تغییر اساس نظام هستند. اگر نظام بر اشتباهات موجود اصرار کند، انتقادها به اعتراض تبدیل می شود و معلوم نیست سرنوشت این کشور چه خواهد...


 سید محمد خاتمی در دیدار با اعضای ستادهای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ تاکید کرد:  اصلاح طلبان، نظام و انقلاب را قبول دارند و می خواهند درون این نظام اصلاحات انجام شود. باید به دولت کمک کنیم و حمایت توام با نقد فعالانه داشته باشیم.
رئیس دولت اصلاحات افزود: اگر جامعه ببیند که اصلاح‌طلبی به نتیجه نمی‌رسد به سمت کسانی گرایش پیدا می کند که خواهان تغییر اساس نظام هستند. اگر نظام بر اشتباهات موجود اصرار کند، انتقادها به اعتراض تبدیل می شود و معلوم نیست سرنوشت این کشور چه خواهد شد.
وی تاکید کرد: اگر در برجام نبودیم و در شورای امنیت و تحت فصل ۷ بودیم و ترامپ می‌آمد، طبیعتا تمام دنیا کنار ترامپ قرار می‌گرفت اما الان اروپا و نخبگان آمریکا در ماجرای برجام در مقابل ترامپ ایستاده‌اند. باید با وسیع‌تر کردن دید خود، مشکلات دولت و خدمات آن را با هم ببینیم و توقعات خود را واقع‌بینانه‌تر کنیم. وجود فاصله بین نسل‌ها موجب عدم درک زبان نسل‌های بعدی است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.