سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » خبرگزاری سپاه: “قتل”فرشیدهکی سیاسی نیست، چون جزو اپوزیسیون مطرح نبود...

خبرگزاری سپاه: “قتل”فرشیدهکی سیاسی نیست، چون جزو اپوزیسیون مطرح نبود

چکیده :واقعیت آن است که در مورد علت مرگ این فعال حقوق بشر و محیط زیست -قطعا- هنوز اطلاعات کافی در دست نیست. ولی اشارات پی در پی به "قتل" وی در خبرگزاری سپاه، احتمالا از سوی مخاطب نوعی "سهو ناخوش آیند" تلقی می...


خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه پاسداران، همزمان با انتشار مطالب متعدد در رد فرضیه قتل فرشید هکی، امروز نوشت احتمال اینکه “قتل وی” به خاطر مواضع سیاسی او باشد منتفی است چون او “نه از شهرت خاصی برخوردار بود و نه جزو اپوزیسیون مطرح کشور شناخته می‌شد”.

این خبرگزاری، دیروز عصر هم با انتشار خبری با تیتر “ماجرای قتل جنجالی دکتر فرشید هکی فاش شد”، علت مرگ او را خودسوزی معرفی کرد.

واقعیت آن است که در مورد علت مرگ این فعال حقوق بشر و محیط زیست -قطعا- هنوز اطلاعات کافی در دست نیست. ولی اشارات پی در پی به “قتل” وی در خبرگزاری سپاه، احتمالا از سوی مخاطب نوعی “سهو ناخوش آیند” تلقی می شود.

گذشته از آن، استناد به این استدلال که آقای هکی کشته نشده چون “نه از شهرت خاصی برخوردار بود و نه جزو اپوزیسیون مطرح کشور شناخته میشد”، ناخودآگاه ذهن مخاطب را به یاد دی ماه ۷۷ می اندازد.

زمانی که در خطبه های نمازجمعه تهران گفته شد: “اگر نظام جمهوری اسلامی اهل دشمن‌کشی است، دشمنان خودش را می‌کشد، چرا سراغ فروهر و عیالش برود؟… ایشان معروفیتی در میان مردم نداشت.”


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.