سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » دو سال حبس برای یک دانشجوی دانشگاه تهران...

دو سال حبس برای یک دانشجوی دانشگاه تهران

چکیده :روح‌الله مردانی دانشجوی کارشناسی رشته ادبیات دانشگاه تهران که به دلیل شرکت در تجمعی در دهم دی ماه ۱۳۹۶ درون دانشگاه تهران، بازداشت شده بود، در ابتدا به شش سال حبس تعزیری و در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال حبس محکوم...


روح‌الله مردانی دانشجوی کارشناسی رشته ادبیات دانشگاه تهران که به دلیل شرکت در تجمعی در دهم دی ماه ۱۳۹۶ درون دانشگاه تهران، بازداشت شده بود، در ابتدا به شش سال حبس تعزیری و در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال حبس محکوم شد.

به گزارش امتداد، این دانشجو که نزدیک به هشت ماه است در بازداشت به سر می‌برد، در گیر و دار مراسم ختم مادرش بازداشت شد اما به دلیل ناتوانی از تأمین وثیقه دویست و پنجاه میلیون تومانی در بازداشت ماند.

اتهام این دانشجو-معلم، اجتماع و تبانی عنوان شده است. مردانی که دوران طولانی در اعتصاب غذا بوده است، پس از شکستن اعتصاب غذای خود، دچار اختلالات شدید گوارشی و خون‌‌ریزی‌های مکرر شد و پس از بارها مراجعه به بهداری زندان، نهایتا به بیمارستان آیت‌الله طالقانی تهران منتقل شد.

نهایتا پس از چند روز بستری بودن در بیمارستان، بدون طی روند کامل درمان به زندان بازگردانده شد. وی که از خانواده ایثارگران است، اکنون در شرایطی در حال گذراندن هشتمین ماه از زندان خود است که همچنان به دلیل اثرات ناشی از اعتصاب غذا، درگیر خون‌ریزی ناشی از اختلالات گوارشی است و حال جسمی مساعدی ندارد.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.