سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

رهبر آن دیگری ها

چکیده :آیت الله خامنه ای یک بار دیگر نشان داد که فقط رهبر جریان خاصی است. در جمع آنان حضور پیدا میکند و برای آنان سخن می‌گوید. او که همیشه خود با دو قطبی کردن انتخابات مخالفت کرده است پیش از هرکس دیگر در جهت دو قطبی شدن جامعه قدم بر میدارد. در واقع او با رفتن در نقش رهبر حزب پادگانی اما با فرمان دادن برای یک ملت باعث انشقاق در جامعه گشته...


کلمه_گروه سیاسی

امروز همایشی صدهزار نفره در آزادی برگزار شد. جوانانی بسیجی از سراسر کشور آمده بودند تا رهبر انقلاب را ببیند و سخنان او را گوش دهند و اقتدار ایران را به چشم جهانیان و خصوصا دشمنان به نمایش بگذارند.

از یک هفته قبل تبلیغات برای این همایش شروع شد، پوسترها، جملات شاعرانه، شعار و … . اما این همایش را می توان بیشتر گردهمایی جوانان احزاب پادگانی با حضور رهبرشان دانست، رهبری که توان حضور در هر کنگره را ندارد و هر ۲۰ سال می تواند در حزب خود حضور یابد و سخن بگوید.

آزادی پر شده بود از زنان، اما زنان دیگری که شاید کمتر حسرت نشستن بر روی آن سکوها را داشتند و حتی مطالبه گران حضور در آزادی را نیز سرکوب می کردند. و در مقابل زنان دیگری بودند با حسرت و طعنه و خشم از پای مانیتورها آنان را نظاره می کردند. بسیاری از آن زنان حاضر در آزادی امروز پس از آنکه به خانه برگشتند نیشتری به قلب زنان دیگر زدند که “دیدید بی هزینه به آزادی رفتیم.” نیشتری که فضای مجازی را پر از کینه و فحاشی کرد و بر دو قطبی ها دامن زد.

امروز بی هیچ فراخوان عمومی، بی آنکه مردم کوچه و خیابان حضور داشته باشند، بی آنکه دانشجویان و منقدین حضور داشته باشند، مانور اقتدار برپا شد. آزادی پر شد از بسیجی هایی که هفته‌هاست برای حضور در این مراسم آماده می شوند، بسیجی هایی که از اول هفته آماده‌ی حضور در تهران شده اند، بسیجی‌هایی همراه با سردارانشان که مشخص نیست امروز نماد اقتدار کدام و ملت و سرزمین بودند؟

اگر بنا بود پس از حملات تروریستی و پس از تحرکات ترامپ و همپیمانان جنگ طلبان، همایش اقتدراری برگزار شود، اگر قرار بود جواب تهدیدهای اسرائیل داده شود، اگر قرار بود گفته شود که تحریم ها بی فایده است و ملت ایستاده اند، امروز باید همه حضور می‎یافتند، باید فراخوانی داده میشد برای حضور همه ی مردم، دانشجویان، منتقدان، زندانیان از حبس آزاد شده، روزنامه نگاران و …

اما امروز دو قطبی بین مردم پررنگ تر شد، آیت الله خامنه ای یک بار دیگر نشان داد که فقط رهبر جریان خاصی است. در جمع آنان حضور پیدا میکند و برای آنان سخن می‌گوید. او که همیشه خود با دو قطبی کردن انتخابات مخالفت کرده است پیش از هرکس دیگر در جهت دو قطبی شدن جامعه قدم بر میدارد. در واقع او با رفتن در نقش رهبر حزب پادگانی اما با فرمان دادن برای یک ملت باعث انشقاق در جامعه گشته است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.