سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ماجرای پیامک‌های‌عجیبی که برای نمایندگان فرستاده شد/ پیامک‌های تهدیدآمیز از چه ...

ماجرای پیامک‌های‌عجیبی که برای نمایندگان فرستاده شد/ پیامک‌های تهدیدآمیز از چه شهرهایی ارسال شده‌اند؟

چکیده :نکته قابل توجه اینکه بیشترین پیامک‌های ارسالی برای نمایندگان با پیش شماره ۰۹۱۵ بوده است یعنی دوباره در این مخالفت ها هم پای مشهد در میان است. 🔹البته رتبه ۰۹۱۲ و ۰۹۱۱ هم چندان پایین نبوده و بخش زیادی از پیامک ها با این پیش شماره ها ارسال شده...


با مطرح شدن دوباره‌ی بررسی لایحه CFT در مجلس، دوباره حاشیه سازی‌های پیرامون این ماجرا شروع شده است.

پس از گذشت چندماه با مطرح شدن CFT مخالفان سازمان یافته‌ی آن بعد از نماز جمعه تجمعی علیه این لوایح شکل دادند؛ این تجمعات به نماز جمعه ختم نشد و روز یکشنبه که قرار بود این لایحه دوباره در صحن علنی به بحث گذاشته شود تجمعی مقابل مجلس شکل گرفت و باز بازار برای جمع‌آوری امضا بر علیه این لایحه داغ شد. نصرالله پژمان‌فر، احمد سالک و جواد کریمی‌قدوسی از نمایندگانی مخالفی بودند که در میان تجمع‌کنندگان حاضر شدند.

در کنار این تجمعات، سیل ارسال پیامک به نمایندگان مجلس در مخالفت با FTAF نیز شدت گرفت به طوریکه حشمت الله فلاحت پیشه در این باره گفت:

ملاک عمل برایم خنثی‌کردن نقشه شوم دشمن است نه اس‌ام اس یا طومار نویسی و تهدید‌هایی که نمی‌دانیم منابع تامین هزینه‌های آنها کجاست و چه کسانی در سازماندهی آنها نقش دارند؟ واقعا برای ما مبهم است که پول ارسال روزانه هزار اس‌ام‌اس تهدیدآمیز به نمایندگان برای مخالفت با FATF یا CFT از کجا تامین می‌شود؟ همین سبب می‌شود که من در حسن‌نیت آنها تردید کنم.

صدای اعتراض فلاحت پیشه که بلند شد مشخص شد این سیل پیامک ها تنها تلفن همراه رئیس کمیسیون امنیت را هدف قرار نداده و دیگر نمایندگان هم از این پیامک ها بی نصیب نبودند.

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام با شکایت از خیل پیامک ها در مقابله با FATF به خبرآنلاین گفت:

به اعتقاد من یک جریان پیچیده ای پشت تلاش برای به تصویب نرسیدن این لوایح وجود دارد به ویژه آنکه می دانیم بیشترین ضرر از پیوستن به این کنوانسیون ها متوجه منافع اسرائیل،آمریکا و عربستان می شود.

نکته قابل توجه اینکه بیشترین پیامک‌های ارسالی برای نمایندگان با پیش شماره ۰۹۱۵ بوده است یعنی دوباره در این مخالفت ها هم پای مشهد در میان است. 🔹البته رتبه ۰۹۱۲ و ۰۹۱۱ هم چندان پایین نبوده و بخش زیادی از پیامک ها با این پیش شماره ها ارسال شده است.

هرچند چندسالی است رویه ارسال پیامک ان هم در حجم انبوه رویه‌ای برای تحت تاثیر قرار دادن مجلس شده اما گویا این استراتژی اخیرا یک تغییر تاکتیکی داشته است.

وقتی باب صحبت درباره این پیامک ها با نمایندگان باز شد آنها به یک تغییر رویه اشاره می کردند و می گفتند برخلاف دفعه قبل اینبار بار تهدید و توهین کمتر بود و به نظر می رسد دست‌های پشت پرده برای سازماندهی این پیامک‌ها تلاش کردند با روش رقیق تری میدان را به دست بگیرند.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.