سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

آقای ولایتی محتاط سخن بگویید

چکیده :آخر اقای محترم! داشتن حداقلی از انصاف هم خوب چیزی است. هنوز گفتگوی ایشان در باره خانه هزارمتری کنار کاخ سعد اباد در یادها هست، و این که چگونه با رمل و اسطرلاب سعی شده بود که ان رانت بزرگ که اکنون دهها میلیارد ارزش دارد کم اهمیت جلوه داده شود. بعدش در باره مدیریتهای متعدد خانوادگی نیز سکوت کردند. حالا مردم را به نان خشک خوردن دعوت می...


عباس عبدی

بطور معمول دوست ندارم وارد موضوعات شخصی افراد شوم و شخصیت انان را خطاب قرار دهم. ولی این جملات اقای ولایتی مثل تیر به قلب هر خواننده ای فرو می رود: “در شرایطی که وضعیت دنیا امروز بدتر از هر زمان دیگری است و تنش‌ها و موازنه‌های سیاسی به بالاترین سطح رسیده؛ وضعیت ما بهتر از دیگران است. از یمنی‌ها یاد بگیریم که چگونه در برابر تهدید و تحریم مقاومت می‌کنند. به جای لباس لنگ می‌بندد و اسلحه به دست دارند و چند تکه نان خشک دستشان است با پای پیاده و سعودی‌ها از دست این‌ها عاجز شدند. یقین بدانید عربستان از یمنی‌ها در یمن شکست خواهد خورد.”

آخر اقای محترم! داشتن حداقلی از انصاف هم خوب چیزی است. هنوز گفتگوی ایشان در باره خانه هزارمتری کنار کاخ سعد اباد در یادها هست، و این که چگونه با رمل و اسطرلاب سعی شده بود که ان رانت بزرگ که اکنون دهها میلیارد ارزش دارد کم اهمیت جلوه داده شود. بعدش در باره مدیریتهای متعدد خانوادگی نیز سکوت کردند. حالا مردم را به نان خشک خوردن دعوت می کنند؟

مردم نیازی به این توصیه ها ندارند اگر لازم باشد ان قدر شرف دارند که از خودشان دفاع کنند ولی این دفاع، منحصر به دفاع در برابر دشمنان خارجی نمی شود بلکه باید وضعیت خیلی ها را در داخل هم بررسی کرد.

اگر جایی بود که در باره افراد سوال می‌کردند و پاسخ می گرفتند؛ شاید امروز این قدر بلبل زبانی از کسانی نمی شنیدند که در عمرشان نه یک روز مبارزه کرده اند و نه جنگ.

اگر منظورشان از این که گفته اند وضعیت ما بهتر از دیگران است وضعیت خودشان است کاملا درست است ولی اگر منظورشان وضعیت مردم است شاید در مقایسه با یمن حرفشان درست باشد.

نکند می خواهند ایران را یمن کنند؟ بعلاوه مردم با لُنگ زندگی کنند و سعودی ها از دست انان عاجز شوند که چه بشود؟ که ایشان دهها پست و مقام داشته باشد؟ کمی اندیشه کردن برای نشستگان و بازنشستگان در صندلی قدرت بهتر از هر کار و حتی عبادت دیگری است.


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.